Zamknij
REKLAMA

Co wspólnego ma Włocławek z rewolucją w trychologii? Chodzi o tę substancję

00:01, 24.02.2021 | .

Pochodząca z Włocławka kosmetolog i trycholog Anna Dybowska-Swoboda opracowała razem ze specjalistami firmy ProXN unikalny skład produktu, który zyskał miano terapii o najwyższej skuteczności w problemach trychologicznych. Mowa o ksantohumolu, czyli nowo odkrytej przez polskich naukowców substancji aktywnej, 30-krotnie silniejszej niż witamina C, dającej świetne rezultaty w leczeniu wypadania włosów i chorób skóry głowy. We Włocławku preparaty z ksantohumolem znajdziecie w Salonie Urody Perla Estetica. 

Kim jest Anna Dybowska-Swoboda i co ją łączy z Włocławkiem?

Anna Dybowska-Swoboda pochodzi z Włocławka (jest absolwentką LZK) i regularnie nasze miasto odwiedza, nie tylko z powodów rodzinnych ale też zawodowych, jednak od lat jest związana z Łodzią, gdzie pracuje jako wykładowca akademicki z zakresu trychologii i kosmetologii w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu oraz łódzkim Uniwersytecie Medycznym.

Od 13 lat zajmuje się skórą głowy. Prowadzi własny gabinet kosmetyczno-trychologiczny, w którym współpracuje z zespołem specjalistów.

Anna Dybowska-Swoboda uczestniczy w ogólnoświatowych kongresach. Nadal kształci się w Polsce i za granicą. Jest również szkoleniowcem i współautorką konceptu trychologicznego PRO XN.

- Polska marka PRO XN, która pierwsza na świecie wykorzystała pozyskiwany z szyszek chmielu ksantohumol jako substancję aktywną w formułach kosmetycznych, zwróciła się do mnie z prośbą o stworzenie linii trychologicznej - wyjaśnia Anna Dybowska-Swoboda. - Ksantohumol ma szerokie zastosowanie w przypadku skór zaburzonych, problematycznych. Jego moc działania i potencjał są bardzo wysokie. To substancja 30-krotnie silniejsza niż witamina C, w związku z czym aplikacja naskórna preparatu z ksantohumolem powoduje natychmiastowy, pozytywny efekt, od razu odczuwalny i widzialny dla pacjenta. 

Ksantohumol: niesamowite efekty w trychologii

- W pierwszych próbach aplikacyjnych wykorzystałam ampułki z ksantohumolem, które wzbogaciliśmy o dwie dodatkowe substancje - mówi Anna Dybowska-Swoboda. - Zobaczyliśmy w aparaturze pomiarowej niesamowite efekty, jeśli chodzi o poprawę stanu zapalnego skóry głowy i tak się nawiązała moją współpraca z marką PRO XN nad stworzeniem konceptu trychologicznego. Premiera linii trychologicznej z ksantohumolem, której jestem współautorem, miała miejsce we wrześniu.  

PRO XN PROFESSIONAL TRICHOLOGY TREATMENT to terapia o najwyższej skuteczności oparta na kompleksie ksantohumolu oraz składnikach uzupełniających takich jak witamina D3, koenzym Q10, laktoferyna. We Włocławku dostępna w Salonie Urody Perla Estetica przy ul. Słowackiego. Mat. prasowe.

"Trycholog nie powinien działać sam"

- Trychologia to prężnie rozwijająca się gałąź medycyny, ale trudna, na przekór temu, że dziś wiele osób chce udzielać porad trychologicznych - ostrzega Anna Dybowska-Swoboda. - Uważam, że to dziedzina wymagająca często wielospecjalistycznej współpracy. Stany chorobowe skóry głowy to wyższy stopień skomplikowania. Bywa, że aby postawić właściwą diagnozę, potrzebna jest współpraca z dermatologiem, endokrynologiem. Ja w moim gabinecie współpracuję, że sztabem lekarzy. Praca w siatce zespołu wysokospecjalistycznego, to szansa że pacjent trychologiczny, który boryka się z problemami zaawansowanymi, bo tacy najczęściej do gabinetów trafiają, będzie w sposób bezpieczny poprowdzony. 

W trychologii nie jest sztuką zatrzymanie włosa w cebulce, sztuką jest spowodowanie, żeby cykl wzrostu włosa się zsynchronizował i problem, z którym boryka się pacjent, zniknął, albo zniwelował się 

Anna Dybowska-Swoboda, trycholog, kosmetolog, wykładowca

Anna Dybowska-Swoboda pracuje jako wykładowca akademicki z zakresu trychologii i kosmetologii w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu i łódzkim Uniwersytecie Medycznym.  Prowadzi także własny gabinet kosmetyczno-trychologiczny, w którym współpracuje z zespołem specjalistów. Fot. Perla Estetica.

Wypadanie włosów, problemy ze skórą głowy - gdzie szukać pomocy we Włocławku?

We Włocławku Anna Dybowska-Swoboda współpracuje z Salonem Urody Perla Estetica, gdzie można nabyć preparaty z ksantohumolem. 

- Na konsultacje zapraszam osoby borykające się z wypadaniem włosów, które może być spowodowane szeregiem czynników, ale także pacjentów zmagających się z bardziej skomplikowanymi problemami skóry głowy wymagającymi specjalistycznej diagnozy i terapii. Zapewniam, że w bezpieczny sposób jesteśmy w stanie uzyskać trwałe, nie chwilowe rezultaty. W trychologii nie jest sztuką zatrzymanie włosa w cebulce, sztuką jest spowodowanie, żeby cykl wzrostu włosa się zsynchronizował i problem, z którym boryka się pacjent, zniknął, albo zniwelował się 

 - mówi Anna Dybowska-Swoboda.  

Diagnoza trychologiczna może zmienić życie

- Zdarza się, że dopiero trycholog pomaga osobom, którym wielu lekarzy różnych specjalności nie było w stanie pomóc. Diagnoza trychologiczna często jest przełomem w leczeniu - dodaje Anna Dybowska-Swoboda. - Za przewlekłym zmęczeniem czy nawet depresją może kryć się niedobór żelaza, co okazuje się po badaniach, których przeprowadzenie zasugeruję pacjentowi. W takich sytuacjach wyrównanie poziomu tego składnika powoduje, że życie tej osoby po prostu się zmienia, wraca do równowagi. Miałam pacjentkę, która cierpiała z powodu wypadania włosów, okazało się, że powodem są problemy z kręgosłupem.

Anna Dybowska-Swoboda przestrzega przed używaniem bez konsultacji drogeryjnych produktów do skóry głowy, na przykład wcierek.

-  Wcierki, które mają stymulować porost włosów, są bardzo popularne. Półki uginają się od produktów, które mają za zadanie stymulować cebulkę. Pierwszy wybór pacjenta bardzo często pada na te preparaty. Tymczasem włos w silnym stanie zapalnym, albo problemy autoimmunologiczne pacjenta to silne przeciwwskazania do używania takich środków. Zastymulowanie włosa w takiej sytuacji może spowodować nasilenie problemu. Obecność specjalisty, który prawidłowo oceni  zasadność stosowania danej substancji czy produktu, jest bardzo ważna 

- mówi trycholog. 

______________________________________________________________

Jeśli szukasz wysokiej jakości obsługi w dziedzinie kosmetyki, masażu i medycyny estetycznej wybierz Salon Urody Perla Estetica. Nasze atuty to atmosfera relaksu, profesjonalne urządzenia i preparaty oraz sprawdzona i niezawodna kadra złożona ze specjalistów unikalnych w skali naszego miasta. 

Kontakt i zapisy pod numerem telefonu: 513 859 321

(materiał we współpracy z Perla Estetica)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%