Zamknij
REKLAMA

Miliony złotych z Rządowego Programu #PolskiŁad na inwestycje w naszym Regionie

00:01, 15.11.2021 | .

W 2015 roku startując w wyborach na Państwa Przedstawiciela w Sejmie obiecywałam, że będę ambasadorem naszego Regionu. W 2019 roku ponownie otrzymałam mandat zaufania i zobowiązanie do pracy na rzez naszej Małej Ojczyzny. Nie lans i puste obietnice są wyznacznikiem mojej pracy, a zabieganie o wspólne sprawy dla wszystkich - niezależnie od poglądów politycznych.

Rozstrzygnięty pilotażowy nabór wniosków do Programu #PolskiŁad to ponad 1 miliard 250 milionów złotych bezzwrotnego dofinansowania dla samorządów województwa kujawsko-pomorskiego z przeznaczeniem na 245 najbardziej potrzebnych inwestycji, o które wnioskowali wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast.

Z tej puli ponad 737 milionów złotych przypadnie naszej części województwa na 140 zadań inwestycyjnych, z czego samorządy byłego województwa włocławskiego otrzymają ponad 400 milionów złotych na realizację inwestycji służących mieszkańcom.

Powiat włocławski, gminy powiatu oraz miasto Włocławek otrzymają blisko 133 miliony złotych.

Rządowe środki na inwestycje zmienią oblicza naszych miast i miejscowości.

To dodatkowe pieniądze na inwestycje, które przyspieszą rozwój naszego regionu i przykłady realnego wsparcia zrównoważonego rozwoju naszych lokalnych samorządów – sprawdź, w co zainwestujemy otrzymane fundusze ⬇️

Program Inwestycji Strategicznych wspiera zrównoważony rozwój i nowe inwestycje m.in. w drogi, transport publiczny, kanalizacje, szkoły czy boiska.

Zaowocuje także rozkwitem lokalnej przedsiębiorczości - firmy z naszego regionu będą uczestniczyły w pracach nad wygranymi projektami tworząc nowe miejsca pracy. Działania te poprawią warunki życia naszych mieszkańców.

W ramach Programu #PolskiŁad rząd przeznaczył także dodatkowe 4 miliardy złotych na inwestycje wodno-kanalizacyjne. Aż 1714 gmin w Polsce otrzyma fundusze na ten cel. Pieniądze zostaną przekazane jeszcze w tym roku i trafią także do gmin naszego Regionu! To kolejne realne wsparcie dla samorządów z budżetu państwa w ramach Programu Polski Ład. Inwestycje wodno-kanalizacyjne przekładają się bezpośrednio na: dostęp do bieżącej wody, oczyszczanie ścieków, lepsze warunki życia i dbanie o środowisko.

Rząd zdecydował, by wesprzeć dodatkowymi środkami regiony, które najbardziej tego potrzebują. W tym przypadku gminy nie musiały składać żadnych wniosków - wysokość dofinansowania wynika z algorytmów, opartych na obiektywnych danych.

Nawet blisko 113 milionów złotych na realizację inwestycji wodno-kanalizacyjnych otrzymają gminy w naszej części województwa, z czego ponad 18 milionów 600 tysięcy złotych trafi do gmin naszego powiatu. Pieniądze będzie można wydać w latach 2021-2024 zgodnie ze swoimi potrzebami.

Jesteśmy zdania, że wszyscy Polacy, niezależnie od miejsca zamieszkania, powinni mieć taki sam dostęp do podstawowych usług gwarantujących komfort życia. Stąd rządowe inwestycje, które realizują zrównoważony rozwój całej Polski.

Dzięki dofinansowaniu inwestycji z programów rządowych od kilku lat systematycznie zmienia się na lepsze infrastruktura drogowa w powiatach, gminach, miastach i miasteczkach naszego Regionu. Podróżując samochodami mijamy gęsto rozsiane białe tablice informujące o modernizacji lub wybudowaniu drogi z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Jak grzyby po deszczu wyrastają też nowe obiekty i wyremontowane budynki z nowym przeznaczeniem - służące mieszkańcom i poprawiające w znacznym stopniu jakość ich życia.

Polski Ład to program dla wszystkich obywateli! Jego istotę stanowią: niższe podatki, wyższa płaca, zamożniejsze polskie rodziny, bardziej dofinansowana służba zdrowia. Rządowy plan rozwoju pomoże nam nie tylko wyjść z kryzysu wywołanego pandemią COVID-19, ale także dynamicznie i szybko się rozwijać.

Inwestycje, które zostaną zrealizowane dzięki Rządowemu Programowi, będą odpowiedzią na najpilniejsze potrzeby mieszkańców. Powstaną nowoczesne wielopokoleniowe centra aktywności rodzinnej, centra społeczno-kulturalne, sale sportowe i koncertowe, zmodernizowane zostaną Domy Pomocy Społecznej, remizy strażackie, budynki świetlic wiejskich, przebudowane stacje uzdatniania wody, wybudowane sieci wodociągowe kanalizacyjne. Wszystko to będzie służyć lokalnym społecznościom i sprawi, że nasze Małe Ojczyzny będą pięknieć z dnia na dzień.

Jako poseł pracuję w Warszawie podczas posiedzeń Sejmu i komisji sejmowych. Poza tym, jestem do Państwa dyspozycji w moim biurze we Włocławku oraz filiach biura w Regionie. Zapraszam do kontaktu.

(materiał promocyjny )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%