Zamknij
REKLAMA

Czy warto mieć maltańczyka? Oczywiście, że tak!

00:00, 07.01.2022 | materiały partnera

Szukasz uroczego pieska, który będzie pupilem Twoim i całej rodziny? Postaw na przemiłego maltańczyka, który pomimo swoich niewielkich rozmiarów ma wyjątkowo duże serce.

Maltańczyk to coraz bardziej znana rasa małych piesków domowych. W Polsce pieska tego typu kupuje coraz więcej osób i nie ma się czemu dziwić. Te pieski wyglądają cudownie, a w domach z dziećmi stają się zwierzęciem, które wspaniale wzbogaca dziecięce emocje i empatie.

Maltańczyk jest uroczy, a swoim wyglądem przypomina maskotkę, ma też wyjątkowo miłe usposobienie, a jego głównym celem jest towarzyszenie ludziom i zabawianie towarzystwa. Prawda, że brzmi wyśmienicie?

Maltańczyki – psy do każdego domu

Ten mały piesek sprawdzi się zarówno do domu z dziećmi, jak i do mieszkania samotnej osoby. Umili czas, przytuli do swojego Pana, a od czasu do czasu także zaszczeka, gdy najdzie taka potrzeba. Maltańczykom trudno zarzucić jakiekolwiek wady. To idealne pieski i wbrew pozorom nie tak wymagające, pod względem pielęgnacji, jak inne dość popularne rasy.

Maltańczyki mają białą sierść, dość długą i jedwabistą. Pod warunkiem, że mamy do czynienia z psem z rodowodem to nie znajdziemy u niego żadnych fal, czy loków. Gładkość to jedna z najważniejszych cech ich futerka.

Odpowiednia wielkość maltańczyka zakłada wzrost do 25 cm, przy czym tułów powinien być o jedną trzecią dłuższy od wysokości, co sprawia, że pies ma budowę nieco wydłużoną i smukłą.

Jak zachowują się maltańczyki? Sprawdź ich usposobienie

Maltańczyki uwielbiają różnorodne aktywności, lubią być w ruchu, co zbliża je do większych ras. Na pewno będzie zatem chętny do spacerów. Uwielbia też ćwiczenia intelektualne. Jeśli lubisz tresować psy to ten typ na pewno Ci się spodoba.

Co najważniejsze, to bardzo życzliwe pieski, które wymagają poświęcenia dużo uwagi i tyle samo miłości.

Aby Twój maltańczyk dożył w zdrowiu późnych lat, koniecznie zadbaj o to, by dostarczano mu dobrej karmy. Tu na pewno sprawdzi się suche jedzenie, z odpowiednią wartością odżywczą. Jaką karmę wybrać? Tu znajdziesz ciekawe mieszanki: https://piesotto.pl/blog/czym-karmic-maltanczyka/

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%