Zamknij
REKLAMA

Ta wiadomość ucieszy zakupoholików. Chiński gigant rewolucjonizuje dostawy

14:04, 21.01.2021 | Źródło: Money.pl / Inn Poland
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne fot. depositphotos.com
REKLAMA

AliExpress chce rewolucjonizować rynek dostaw. Klienci nie będą już czekać w nieskończoność za swoimi zamówieniami. Będzie jeden warunek. 

Aliexpress to chiński serwis sprzedażowy, należący do Alibaba Group. Został uruchomiony w 2010 roku, jako platforma poświęcona wyłącznie sprzedaży detalicznej.

Dostawy zamówionych produktów z Chin trafiają na cały świat. Dziś Polscy klienci na swoje zamówienia z AliExpress czekają nawet kilkadziesiąt dni. Wkrótce ma to się zmienić. Właściciel platformy chce uruchomić błyskawiczne dostawy. 

Zamówiony towar ma trafiać do odbiorcy w 15 dni. Warunkiem ma być zamówienie powyżej 5 dolarów. 

- Alibaba, chiński właściciel platformy e-handlu AliExpress, zamierza wprowadzić w Polsce 15-dniową dostawę przy zamówieniach powyżej 5 dolarów – informuje serwis money.pl. 

To jednak nie koniec dobrych informacji, jakie ma dla polskich klientów właściciel platformy sprzedażowej. 

W planach jest uruchomienie w Polsce sieci automatów, w których klienci mogliby odbierać swoje zamówienia. Obsługą tych urządzeń miałaby zająć się firma Cainiao, wewnętrzna firma logistyczna Alibaby.

To nie jedyna firma, które chce stawiać w Polsce swoje paczkomaty. Monopol InPostu złamać chce m.in. Żabka, Allegro i Poczta Polska. 

Według informacji agencji Reuters, Allegro rozesłało już zapytania ofertowe na dostawę takich urządzeń. Automaty tej sieci miałby zostać dostarczone do firmy już w marcu. Poczta Polska natomiast chce postawić kilka tysięcy swoich urządzeń do 2022 roku. 

(Źródło: Money.pl / Inn Poland)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

KlientKlient

6 0

Może w końcu paczki przestaną ginąć w momencie dostarczenia do Polski.... 15:59, 21.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TeodorTeodor

2 0

A nasze paczkomaty będą w Honkongu made.inpolen? Dobry interes to paczkomat za paczkomat.Jak z Anbasadami. 17:39, 21.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zenek123Zenek123

6 1

Poczta Polskanie musi stawiać paczkomatów ma siedzibę w każdym mieście do niedawna w każdej wsi. Wystarczy żeby zaczęli działać. We Włocławku listonosze zamiast paczek noszą avizo. Jak zapytałem dlaczego to mi odpowiedzieli "wiesz Pan jak ta torba ciężka" Do tego ceny nie z tej bajki. Z tę kasę co przy okienku mam kuriera DPD po odbiór pod progiem. W sumie to może Chińczycy by kupili tę padlinę zamiast bawić się w paczkomaty. 08:16, 22.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%