Zamknij
REKLAMA

Wioślarze WTW nie zawiedli. W Poznaniu znów stawali na podium!

19:15, 10.05.2019 | .
REKLAMA
Skomentuj
W finale Barański dopłynął na 4. miejscu, a Ziółkowski zakończył rywalizację na 7. lokacie. Fot. WTW Włocławek

Na torze regatowym Malta w Poznaniu odbyły się Centralne Wiosenne Regaty Kwalifikacyjne Seniorów i Juniorów. W zawodach wystąpili zawodnicy Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego, którzy po raz kolejny zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

Poznańska impreza  była decydującą kwalifikacją do Reprezentacji Polski Seniorów i Juniorów na sezon 2019 roku. W sumie, na torze Malta zaprezentowało się 9 sportowców z Włocławka: 6 zawodników i 3 zawodniczki. Zawody odbywały się w minioną sobotę i niedzielę.

W konkurencji jedynek seniorów wystartował Fabian Barański i Grzegorz Ziółkowski. Pierwszy z wioślarzy, wraz z siedmioma zawodnikami głównej reprezentacji rozstawiony został do porannej sesji w finale A. Drugi ze sportowców, wystartował w finale D.

- Zadaniem Fabiana Barańskiego w wyścigach jedynek było pokonanie minimum dwóch zawodników i utrzymanie się w finale A. Wyścig został rozegrany przez naszego zawodnika bardzo dobrze taktycznie i na ostatnich pięciuset metrach przesunął się on z siódmej pozycji na piątą, zostawiając za sobą Adama Wicenciaka z KW 04 Poznań, Wiktora Chabla z Posnani Poznań oraz Macieja Zawojskiego z AZS Warszawa. Zwyciężył Natan Węgrzycki-Szymczyk z AZS Warszawa. Czas Fabiana Barańskiego to 7:00:94. Grzegorz Ziółkowski z kolei, w finale D zajął drugą pozycję i awansował do finału C - informuje Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie.

W finale Barański dopłynął na 4. miejscu, a Ziółkowski zakończył rywalizację na 7. lokacie. Dzień później, seniorzy rywalizowali w dwójkach podwójnych. Fabian Barański popłynął z Mirosławem Zientarskim. Wyścig w dwójkach był popisem tych zawodników, którzy bezapelacyjnie zwyciężyli w tym ważnym dla włocławian biegu.

Do rywalizacji juniorek Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie wystawiło jedną zawodniczkę - Oliwię Muraską, która w finale zajęła piątą pozycję. Znakomity wynik pozwolił jej zakwalifikować się do składu reprezentacji Polski Juniorów na Międzynarodowe Regaty w Monachium.

W Poznaniu o medale walczyło też dwóch juniorów - Łukasz Żmudziński i Adam Sieraczkiewicz. Pierwszy z wioślarzy zakwalifikował się do finału B, który zdecydowanie wygrał. Dzień później, w finale A, nie udało się mu nawiązać walki z czołówką i zakończył ten wyścig na 8. miejscu i tym samym spadł ponownie do finału B.  Adam Sieraczkiewicz rozpoczął od finału D, który wygrał i dwukrotnie rywalizował w niedzielę w finale C, zajmując ostatecznie 20. miejsce w zawodach na 48 rywalizujących zawodników.

Bardzo dobrze zaprezentowały się również juniorki młodsze.

- Zarówna Magdalena Szprengiel, jak i Julia Gęsicka po wyścigach kwalifikacyjnych przebiły się do finału A. Magdalena Szprengiel finiszowała na drugiej pozycji, ulegając jedynie faworytce imprezy - Julii Sulik z SMS Wałcz. Julia Gęsicka osłabła w drugiej części dystansu i odpadła do finału B. W niedzielę, Szprengiel w finale A nie poradziła sobie z bardzo trudnymi warunkami panującymi na torze i minęła linię mety na piątym miejscu, a Gęsicka w finale B odniosła zdecydowane zwycięstwo i ponownie zawitała do finału A. Ostatni finał A tych zawodów, to znów doskonała postawa Julii Gęsickiej, która osiągnęła trzecią pozycją. Magdalena Szprengiel ponownie finiszowała na piątym miejscu - dodają przedstawiciele WTW.

W Poznaniu walczyli też juniorzy młodsi. Maciej Sieraczkiewicz oscylował pomiędzy finałem A, a finałem B zajmując odpowiednio: 1. miejsce w finale B, 7. miejsce w finale A i 3. miejsce w finale B. Patryk Sadokierski trzykrotnie zajął 4. pozycję w finale B.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Lubie wodę i w ogóleLubie wodę i w ogóle

2 2

Pis zawsze górą, wygramy będzie więcej wody i po jednym wiośle więcej 20:55, 10.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Zapewne Zapewne

0 0

Masz na myśli TAHAL z Izraela , który przejmuje polskie spółki wodociągowe ? 21:25, 10.05.2019


Malta Malta

0 0

Gratulacje dla wioślarzy z Włocławka. Taka ciekawostka :Z jeziora Malta w Poznaniu raz na 4 lata wypuszczana się woda , dopływ z Cybiny jest zamykany . Z dna zbierane jest wszystko co zostało zgubione na wodzie lub celowo do niej wrzucone. 21:34, 10.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone