Zamknij
REKLAMA

W niedzielę startuje już VI ANWIL Półmaraton. Co czeka biegaczy?

12:55, 02.10.2019 | .
Skomentuj
Fot. Daniel Wiśniewski
REKLAMA

W najbliższą niedzielę, we Włocławku wystartuje kolejny, już VI Anwil Półmaraton Włocławek. W sali konferencyjnej Ośrodka Sportu i Rekreacji zorganizowano w związku z tym konferencję prasową.

Ulicami Włocławka po raz kolejny przebiegnie kilkuset zawodników, a tegoroczna edycja już trzeci raz wystartuje pod nazwą sponsorów tytularnych: ANWIL S.A. i miasta Włocławek. W przeciwieństwie do poprzednich edycji wyścigu, tym razem na biegaczy nie powinni narzekać kierowcy.

- Bardzo się cieszę, że możemy zaprosić mieszkańców Włocławka do uczestnictwa i kibicowania sportowcom. Myślę, że tegoroczna edycja Półmaratonu odbędzie się z mniejszymi komplikacjami dla kierowców. Trasa została zmieniona. Tylko raz biegacze będą przebiegać przez drogę krajową, ale dzięki temu będą mogli zwiedzić atrakcyjne części naszego miasta. Cieszy nas ilość biegaczy. Imprez biegowych organizuje się w Polsce coraz więcej i bardzo dobrze, bo wszystkim nam zależy na zdrowym społeczeństwie i propagowaniu zdrowego trybu życia - powiedział podczas konferencji Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka.

W organizację imprezy po raz kolejny włączył się ANWIL S.A. Włocławska spółka jest sponsorem tytularnym wyścigu.

- ANWIL to spółka o kluczowym znaczeniu dla regionu, dlatego angażujemy się w przedsięwzięcia, które mają za zadanie promować województwo kujawsko-pomorskie. Zachęcam wszystkich do udziału. Sport to zdrowie i wszyscy przez sport możemy się rozwijać. Pamiętajmy też, że dla najmłodszych biegaczy również przygotowano wyścigu. Będą oni mogli rywalizować w "Anwilkach na start" - mówił Jarosław Chmielewski, członek zarządu ANWIL S.A.

W ubiegłym roku w Półmaratonie Włocławek wzięło udział blisko 500 zawodników. Tym razem chęć uczestnictwa w wyścigu zgłosiło co prawda około 400 osób, ale nadal można się zapisywać, także w dniu półmaratonu. Limit uczestników ustalony jest na 600 biegaczy. 

W przeciwieństwie do poprzednich edycji, tym razem biegacze pobiegną inną trasą, między innymi przez Park na Słodowie. Trasa nadal przebiegać będzie jednak przez ścisłe centrum miasta. Zawodnicy będą rywalizować zarówno indywidualnie w swoich kategoriach wiekowych oraz w punktacji zespołowej.

- W tym roku trasa wiedzie innymi zakątkami. Cieszymy się, że nie będziemy aż tak bardzo przeszkadzać mieszkańcom. Biegacze wybiegną bramą główną stadionu OSiR i skierują się w stronę alei Królowej Jadwigi. Uczestnicy udadzą się następnie w kierunku Parku na Słodowie. Pojawią się na ulicy Wyszyńskiego, Fabrycznej oraz na bulwarach, skąd pobiegną w kierunku Zespołu Szkół Chemicznych. Następnie skierują się w stronę ulicy Łęgskiej i Królewieckiej aż dotrą do ulicy Chopina. Będzie tam odgrodzony jeden pas. Ma to zminimalizować problemy kierowców.  Na zakończenie lekkoatleci pojawią się na ulicy Chmielne, aż dotrą do bramy głównej stadionu - powiedział Marek Wódecki.

W Półmaratonie Włocławskim pobiegnie między innymi Katarzyna Kowalska, zawodniczka Mariana Nowakowskiego. Włocławianka to najlepsza zawodniczka w Polsce i rekordzistka Polski w półmaratonie oraz trzykrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich. Oprócz niej, na starcie pojawi się też inny olimpijczyk - Tomasz Szymkowiak. To 10-krotny Mistrz Polski w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. 

Zawodnicy biorący udział w VI Anwil Półmaraton spotykają się na stadionie OSiR w niedzielę (6 października) o godz. 10:45. To czas przeznaczony na wspólną rozgrzewkę z dziećmi biorącymi udział w "Anwilkach na Start". Informacje o zamkniętych drogach można znaleźć na stronie www.anwilpolmaratonwloclawek.pl.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (9)

BuldogBuldog

7 7

Super , będę kibicował ! 13:26, 02.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Co mi zrobisz jak mnCo mi zrobisz jak mn

6 0

W półmaratonie na dystansie 10 km ...
Panie Danielu. Może czas na ... Nie wiem na co. 13:29, 02.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PlPl

1 0

Gdzie w artykule jest napisane 10km????. Daniel nie jest takim durniem zeby pisac takie bzdury 00:00, 06.10.2019


speedy Gonzalesspeedy Gonzales

3 5

gęsiego i kusym! 13:47, 02.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marusia1Marusia1

7 5

Super święto sportu. Biegacze, ludzie pozytywni, ludzie czynu. Do tego setki rozbieganych dzieciaczków. Mam nadzieję, że nikomu nie przyjdzie do głowy narzekać na korki itp. Raz w roku wytrzymamy! 14:30, 02.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tigra Tigra

7 2

A niech biegają ino żeby za bardzo nie tamowali ruchu 19:43, 02.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

4 Oceany i "kol4 Oceany i "kol

4 1

Roksana S. powinna choć trochę pobiegać.?? 22:05, 02.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

toitoitoitoi

0 0

Biegaczy czeka *%#)!& 14:46, 03.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Liczydlo Liczydlo

1 0

W żadnym biegu nie było 500 osób jak to twierdzi Chmielewski.. Panie Chmielewski naucz się Pan liczyć i nie gadaj Pan takich głupot. Wy wszyscy robicie ta imprezę pod siebie, pod politykę, przez co jest nedzna, z niską frekwencja z lipnymi nagrodami i pucharami. Ta impreza jest tak nedzna że aż się o niej pisać nie chce. Lipny regulamin co roku zmieniany pod szyldem Orlenu i miasta. Typowa WŁOCŁAWSKA polityczna blazenads 17:08, 04.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA