Ogromne emocje w meczu rozgrywanym we Włocławku. Kto zgarnął Okręgowy Puchar Polski?

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 10:00, 06.08.2020 .
Skomentuj O ostatecznym wyniku musiały więc zdecydować rzuty karne. W nich lepsi byli piłkarze z Janikowa, którzy wygrali je 4:3. Fot. Daniel Wiśniewski O ostatecznym wyniku musiały więc zdecydować rzuty karne. W nich lepsi byli piłkarze z Janikowa, którzy wygrali je 4:3. Fot. Daniel Wiśniewski

Na stadionie piłkarsko-lekkoatletycznym we Włocławku rozegrano finał Pucharu Polski na szczeblu K-PZPN. O trofeum walczyły ekipy Unii Janikowo i Zawiszy Bydgoszcz. O wyniku zdecydowały dopiero rzuty karne.

Środowe spotkanie zapowiadane było jako spotkanie dwóch bardzo dobrych piłkarsko drużyn.

Zgodnie z wytycznymi rządu, z trybun mecz mogło oglądać blisko tysiąc kibiców.

Emocje rozpoczęły się już w pierwszych minutach spotkania. Unia szybko wyszła na prowadzenie, a zespół na prowadzenie wyprowadził Adam Konieczny. W 23. minucie bramkarz bydgoszczan nieprzepisowo zatrzymał zawodnika rywali i dostał czerwoną kartkę, a kilka minut później janikowianie prowadzili już różnicą dwóch bramek. Gola znów zdobył Konieczny. Chwilę przed końcem pierwszej połowy bydgoszczanie, za sprawą gola Korneliusza Sochania strzelili bramkę kontaktową.

Druga połowa to już zdecydowanie lepsza gra bydgoskiego Zawiszy, który konsekwentnie dążył do wyrównania. W 64. minucie na 2:2 strzelił Adam Brzeziński. Obie drużyny nadal atakowały, ale 90 minut meczu nie przyniosło rozstrzygnięcia.

W dogrywce oba zespoły strzeliły jeszcze po jednym golu - najpierw Zawisza za sprawą Jaya Jaskólskiego, a później Unia dzięki Przemysławowi Kędziorze.

O ostatecznym wyniku musiały więc zdecydować rzuty karne. W nich lepsi byli piłkarze z Janikowa, którzy wygrali je 4:3. Decydującą bramkę strzelił Kędziora.

Triumf Unii oznacza, że Puchar Polski wraca do Janikowa po 15 latach przerwy.  W nagrodę otrzymali oni od PZPN 40 tysięcy złotych oraz czek na sprzęt warty 3,5 tysiąca złotych ufundowany przez Urząd Marszałkowski.

Janikowanie powalczą teraz na szczeblu centralnym. Za tydzień czeka ich mecz z Zagłębiem Sosnowiec.

Unia Janikowo - Zawisza Bydgoszcz 3:3 Karne 4:3

Unia: Adam Konieczny (5, 38), Przemysław Kędziora (109)

Zawisza: Korneliusz Sochań (45+2), Adrian Brzeziński (64), Jay Jaskólski (101).