Zamknij
REKLAMA

Włocławscy fighterzy znów w czołówce! Tak poszło im na Mistrzostwach Polski

15:30, 30.10.2020 | D.W.
Skomentuj W Nowym Mieście Lubawskim zaprezentowała się czteroosobowa reprezentacja włocławskiego klubu. Fot. Nadesłane
REKLAMA

Włocławscy sportowcy trenujący na co dzień w Academy Martial Arts mają za sobą dwie ważne imprezy. Z Mistrzostw Polski znów wrócili z medalami.

Fighterzy mają za sobą między innymi Mistrzostwa Polski PZKB w formule Light Kontact rozgrywane w Nowym Mieście Lubawskim.

W imprezie organizowanej w ramach rywalizacji kategorii: Junior, Senior i Masters wzięło udział blisko 260 zawodników z całej Polski.

W ringu zaprezentowała się czteroosobowa reprezentacja włocławskiego klubu. Wśród nich było trzech debiutantów. Adrian Robaczyński zakończył rywalizację na miejscu 4-10, Jan Czernielewski na miejscu 8-10, a Kamil Brykalski na lokacie 9-16.

- Serdecznie gratulujemy za ducha walki postawę na zawodach Dla debiutantów jest to przedsmak oraz zdobyte doświadczenie które pozwoli osiągnąć sukces w tej dyscyplinie jaką jest kickboxing

- skomentowali przedstawiciele klubu.

Bardzo dobrze zaprezentował się też Paweł Sidor. Trener Academy Martial Arts zakończył uplasował się na najniższym stopniu podium.

W miniony weekend włocławianie wzięli też udział w Mistrzostwach Polski w Kichboxingu (formuła Kick Light) rozgrywanych w Maszewie Dużym koło Płocka. Tam o końcowy triumf rywalizowało 223 zawodników, w tym 102 seniorów i 121 juniorów trenujących na co dzień w 62 klubach z całej Polski.

Odbyło się prawie 200 walk, a Academy Martial Arts reprezentowało trzech zawodników.

Brązowy medal wywalczył Adrian Podolski. Zdaniem trenerów klubu, młody zawodnik ma szansę na kolejne sukcesy.

- Na duże uznanie zasługuje początkujący w sportach walki, trenujący zaledwie rok Adrian Podolski, który w swojej kategorii miał 14 przeciwników. Adrian uległ w walce półfinałowej z utytułowanym reprezentantem Kadry Polski Adamem Kryszewskim z Rebelii Kartuzy, który i na tych zawodach uzyskał tytuł Mistrza Polski. Strzeżcie się, Adrian szlifuje formę na następne zawody

- powiedzieli trenerzy.

Srebrny medal zdobył Dariusz Pasternak (kategoria 63 kg Masters), a na miejscu 8-14 rywalizację zakończył Samandar Gulmaliyev.

(D.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

LejekLejek

4 3

Ile razy w roku odbywają się Mistrzostwa Polski w KB? Bo średnio raz w miesiącu zawodnicy z Wlocla2ka zdobywają medale na tej i.prezie 16:41, 30.10.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

5353

0 0

hahahah dobre 08:29, 31.10.2020


LiLLiL

1 0

Kilka razy w roku w różnych formułach od lekkiego kontaktu do full contact kickboxing jest przekrojowy i dla każdego jest jakaś formuła główne to point light kick light low kick k1 i full contact 09:51, 31.10.2020