Zamknij
REKLAMA

Umowa na dofinansowanie przekazana. Dla wszystkich uczniów tej szkoły ma to być ogromna zmiana

17:00, 20.06.2020 | D.W.
Skomentuj W nowym budynku zostaną zlokalizowane pracowanie i warsztaty służące unowocześnieniu bazy dydaktycznej Zespołu Szkół w Izbicy Kujawskiej. Fot. Daniel Wiśniewski
REKLAMA

Przy Zespole Szkół w Izbicy Kujawskiej zostaną pobudowane warsztaty szkolne. Starosta powiatu włocławskiego odebrał z rąk członka zarządu województwa umowę na dofinansowanie zadawania.

Realizacja zadania jest możliwa dzięki uzyskaniu dofinansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach Polityki Terytorialnej. 

W nowym budynku zostaną zlokalizowane pracowanie i warsztaty służące unowocześnieniu bazy dydaktycznej Zespołu Szkół w Izbicy Kujawskiej. 

W ramach prowadzonych prac planuje się też wyposażenie wybudowanych pomieszczeń, co pozwoli na utworzenie pracowni praktycznej nauki zawodu takich jak: programowania obrabiarek i technologii mechanicznej, elektryki, logistyki, rysunku oraz gastronomii.

W grudniu ubiegłego roku złożono wniosek o dofinansowanie zadania związanego z podniesieniem jakości nauki zawody poprzez doposażenie szkoły. 

- Przeszedł on pozytywnie ocenę formalno–merytoryczną, a tym samym uzyskał dofinansowanie w wysokości 2.124.862,16 zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Zadanie realizowane jest w ramach RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014 - 2020 

- mówi Roman Gołębiewski, starosta powiatu włocławskiego.

W czwartek (18 czerwca) Aneta Jędrzejewska, członek zarządu województwa kujawsko-pomorskiego przekazała staroście umowę na dofinansowanie zadania.

Nowe warsztaty mają poprawić szkolenie zawodowe uczniów. Ma to wpłynąć na lepsze efekty kształcenia, zwiększyć ich skuteczność i dostosować ofertę edukacyjną do zmieniającego się rynku pracy. 

Projekt ma też przyczynić się do szybszego rozwoju infrastruktury edukacyjnej oraz wyrównywania szans edukacyjnych młodzieży z obszarów wiejskich.

(D.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

moniekmoniek

2 0

a co włocławek wciągnął Izbicę w swoje granice ? 18:56, 20.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kunckunc

2 0

Matusiak z terenu gm Lubraniec zadbał o pieniązki do Izbicy - tam żona pracuje. A co załatwiłeś dla szkół w Lubrańcu p. radny i inni radni z gm Lubraniec? Z ochotą głosujecie za innymi terenami, a Lubraniec i okolice zostają w tyle.
00:09, 21.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%