Zamknij
REKLAMA

Pijany uciekał przed policją. W swoim aucie zostawił dwie wystraszone pasażerki!

16:22, 02.03.2019 | D.W./KMP Włocławek
Skomentuj Fot. Łukasz Daniewski

Mieszkaniec powiatu włocławskiego odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu, niezatrzymanie się do kontroli drogowej i ucieczkę przed policjantami.  Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w środę, 27 lutego około godz. 11:30 na terenie gminy Fabianki. Policjanci podczas patrolu zauważyli niebezpieczny manewr osobowego fiata. Z relacji mundurowych wynika, że auto zjechało na przeciwległy pas ruchu, a następnie na pobocze. Gdy chcieli zatrzymać kierowcę ten zignorował polecenie funkcjonariuszy i zaczął uciekać w stronę pobliskiego lasu. Policjanci zaczęli jechać za nim w pościg.

- W pewnym momencie fiat stanął w lesie, a kierowca kontynuował dalszą ucieczkę pieszo, pozostawiając w aucie dwie wystraszone, będące pod wpływem alkoholu pasażerki. Jeden z funkcjonariuszy pobiegł za kierującym i po około kilometrze zatrzymał go. Policjanci ustalili, że powodem takiej reakcji 33-letniego mieszkańca powiatu włocławskiego był wcześniej spożywany alkohol i brak uprawnień do kierowania pojazdami. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało u kierowcy fiata ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych bazach wyszło na jaw, że pojazd którym się poruszał nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia oc - mówi nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

33-latek usłyszy wkrótce zarzuty związane z niezatrzymaniem się do kontroli drogowej oraz jazdą w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione wykroczenia. Za prowadzenie pojazdu bez uprawnień, stworzenie zagrożenia dla pasażerek i jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, w sprawie braku ubezpieczenia policjanci wystosowali wniosek do właściwej instytucji.

(D.W./KMP Włocławek)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (5)

stop chamstwu stop chamstwu

7 1

bohater już na komendzie taki nie bedzie, zakłuć w kajdanki i niech za czyny odpowiada przed sądem . 16:40, 02.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XyXy

10 2

Śmieszne za ucieczkę policji grozi mu 5lat a za spowodowanie wypadku że skutkiem śmiertelnym dostają zawiasy!!!! Gdzie jest sprawiedliwość 17:01, 02.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

biegbieg

1 7

bohater pijaczka goni .. cyrk ..na maraton go wysłać poco taki talent się marnuje 18:20, 02.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Janusz z wąsemJanusz z wąsem

8 3

Chłop miał ponad dwa promile a policjant gonił go kilometr..? 20:40, 02.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kujawiak79Kujawiak79

0 0

To już redakcja na promile przeliczyła?
Brawo, bo myślałem, że już sie w promilach nie podaje od lat???? 17:20, 08.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%