Zamknij
REKLAMA

Dzieci otrzymały elektroniczne odblaski. Teraz ma być bezpieczniej

13:45, 04.10.2019 | .
Skomentuj
Dla wszystkich dzieci z terenu powiatu włocławskiego, zarówno uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, samorząd powiatu ufundował elektroniczne, odblaskowe gadżety. Fot. Daniel Wiśniewski
REKLAMA

W Szkole Podstawowej w Kruszynie zainaugurowano akcję "Uczeń bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego". Dzieci otrzymały odblaskowe, elektroniczne gadżety, które teraz mają poprawić ich bezpieczeństwo. Podobne sprzęty trafią też do innych szkół. 

Akcja profilaktyczna prowadzona jest przy współudziale Starostwa Powiatowego we Włocławku oraz Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. Działania mają przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Zainaugurowano je w Szkole Podstawowej z oddziałami integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Kruszynie.

- Na początek odwiedzamy Kruszyniaków, czyli mieszkańców miejscowości, w której mieszkam. W najbliższych dniach pojawimy się w pozostałych szkołach na terenie całego powiatu włocławskiego. Wraz z policją rozpoczynamy akcję profilaktyczną, która ma na celu wpajanie dobrych zachowań. Nie jest tajemnicą, że w ostatnim czasie na drogach powiatu stało się wiele złego. Po wspólnych rozmowach z komendantem policji uznaliśmy, że taka akcja byłaby wskazana. Mamy nadzieję, że przyczyni się to do poprawy bezpieczeństwa - mówił w Kruszynie Roman Gołębiewski, starosta powiatu włocławskiego.

Dla wszystkich dzieci z terenu powiatu włocławskiego, zarówno uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, samorząd powiatu ufundował elektroniczne, odblaskowe gadżety. W każdej szkole przeprowadzona też będzie akcję profilaktyczną. Pogadanki poprowadzą przedstawicieli policji.

- 1 października obchodziliśmy Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków i tym bardziej akcja zainaugurowana przez powiat jest bardzo ważna akcja. Kiedy przychodzą pochmurne dni jesienne, każda osoba, która porusza się po poboczu jest mało widoczna. Pamiętajmy, że najważniejsze są dzieci, które często nie zdają sobie sprawy z zagrożenia. Myślę, że inne powiaty powinny brać przykład z powiatu włocławskiego i każde dziecko powinno dostać tego typu odblaski. Na bezpieczeństwie zależy nam przecież najbardziej - powiedziała Aneta Jędrzejewska, członek zarządu województwa kujawsko-pomorskiego.

Na inauguracji akcji obecne były władze gminy Włocławek, które pozytywnie oceniają akcję prowadzoną przez samorząd powiatu włocławskiego.

- To bardzo cenna i ważna akcja, którą zorganizował starosta włocławski. Im dziecko jest bardziej widoczne, tym jest bezpieczniejsze. Cieszę się, że szkoły na terenie gminy Włocławek zostały przez starostwo wzięte pod uwagę. Na terenach wiejskich dzieci przemieszczają się po drogach, na których często brakuje chodników i ścieżek rowerowych. Oznaczenie ich w terenie jest bardzo ważne - mówiła Magdalena Korpolak-Komorowska, wójt gminy Włocławek.

Elektroniczne opaski odblaskowe trafią do ponad 9 tys. uczniów powiatu włocławskiego. Jak informuje starostwo powiatowe we Włocławku, zakończenie akcji prewencyjnej planowane jest na pierwszą połowę listopada.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ROZSĄDEKROZSĄDEK

2 0

ZABRAĆ TELEFONY ,BO CHODZĄ GORZEJ JAK NIEWIDOMI NIE PATRZĄC POD NOGI ,NIEDŁUGO TO BĘDĄ SPALI I PATRZYLI W TELEFON..... 14:26, 04.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA