Zamknij
REKLAMA

W czasach pandemii spotkali się już kolejny raz. Teraz podjęli ważne decyzje

14:19, 01.08.2020 | .
Skomentuj Fot. Daniel Wiśniewski
REKLAMA

W środę (29 lipca) w starostwie powiatowym odbyła się sesja Rady Powiatu. Radni dyskutowali przede wszystkim o edukacji.

Ze względu na panującą epidemię koronawirusa wczorajsze (21 maja) spotkanie radnych było kolejną sesją nadzwyczajną

Było to kolejne spotkanie radnych organizowane w czasach pandemii koronawirusa. Podobnie jak poprzednio, również i tym razem postawiono przede wszystkim na bezpieczeństwo. Zdecydowano m.in. o tym, żeby radni siedzieli w dużych odległościach od siebie.

Podczas sesji wprowadzono niezbędne zmiany w budżecie. Wniesiono do niego m.in. środki finansowe na realizację projektu edukacyjnego pn. "Szkoła ćwiczeń Ziemi Kujawsko-Dobrzyńskiej województwa kujawsko-pomorskiego".

- Głównym celem projektu jest stworzenie modelowej szkoły ćwiczeń, która ma stanowić element systemu doskonalenia nauczycieli i studentów kierunków pedagogicznych. Wiodącymi szkołami w projekcie będą Liceum Ogólnokształcące w Kowalu oraz Liceum Ogólnokształcące w Lubrańcu. Każda z placówek zostanie wyposażona w dwie pracownie przedmiotowe (LO w Kowalu - matematyczną, przyrodniczą, natomiast LO w Lubrańcu w językową i informatyczną)

- informuje Roman Gołębiewski, starosta powiatu włocławskiego.

Urząd podaje, że wsparcie uzyska 100 nauczycieli z czterech obszarów przedmiotowych: matematyka, informatyka, języki obce i przedmioty przyrodnicze oraz 50 studentów.

- Jest to pierwszy tego typu projekt realizowany przez nasz samorząd. Na jego realizację pozyskaliśmy środki w wysokości 1.024.382,29 zł, bez zaangażowania środków własnych - dodaje starosta.

Podczas sesji przyjęto też uchwałę o utworzeniu Technikum wchodzącego w skład Zespołu Szkół w Kowalu.

Rada Powiatu powierzyła również Gminie Brześć Kujawski prowadzenie zadania publicznego z zakresu kultury fizycznej i ochrony dziedzictwa narodowego dotyczącego organizacji Dożynek Powiatowych w 2020 roku.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

BelferBelfer

2 1

Powiało optymizmem - oświata i szkolnictwo zaczyna być coraz bardziej doceniana i zyskuje coraz wyższą należną rangę społeczną. 16:22, 31.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tak byłoTak było

4 1

PRZYPOMNIENIE Aż się serce raduje, że rząd PIS-u przywrócił dawny system wartości i nauczania – Warto przypomnieć od kiedy to UW/PO zajęła się systemem edukacji, w oświacie zatrudniono w znacznej mierze nauczycieli przypadkowych o porażająco wysokim deficycie intelektualnym i ich niskim poziomie zarówno wiedzy ogólnej jak i dydaktycznej, zaś poziom wykształcenia i wiedzy i wychowania młodzieży szkolnej radykalnie się obniżył. Powiedzmy sobie prawdę - kogo wychowała nam formacja UW i PO/PSL tu trzeba sobie jasno powiedzieć; ludzi dla których nie istnieją żadne wartości poza konsumpcją, bezideowych, nierzadko agresywnych prymitywów żeby nie powiedzieć głupków, których nauczycielami byli głównie PO-mioty targowickie mućki i prącie jak sami się nazwali z formacji oszustów i łagodnie nazywając przewłaszczających mienie narodowe – które zlikwidowały; szkoły 8 klasowe i wprowadziły gimnazja patologii, zlikwidowały; szkoły zawodowe i technika - wprowadziły 3 letnie licea z ograniczeniem j. polskiego, historii i przedmiotów ścisłych - z wiedzą opartą głównie na testach. A w ogóle to PO/PSL zlikwidowało przeszło 1800 szkół średnich, bo po co Polakom ludzie wykształceni - "Kapitał Polaków, to tania siła robocza dla korporacji zachodnich" - powiedział czołowy aktywista PO. 16:41, 31.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

??

1 0

- "Kapitał Polaków, to tania siła robocza dla korporacji zachodnich" - powiedział czołowy aktywista PO.''
To ten sam kłamca który podniósł Polkom i Polakom bez ich zgody wiek emerytalny do 67 lat mimo iż przed wyborami publicznie zapewniał że nie podniesie ani wieku emerytalnego ani podatków !!! 18:47, 03.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%