Zamknij
REKLAMA

Wyzdrowieli, a teraz pomagają innym. Osocze oddał nawet komendant

11:25, 28.11.2020 | D.W./KPP Radziejów
Skomentuj Z inicjatywą oddania osocza wyszedł komendant powiatowy policji w Radziejowie. Podinsp. Karol Konopacki sam przeszedł koronawirusa. Fot. KPP w Radziejowie
REKLAMA

Policjanci z radziejowskiej komendy oddali osocze dla chorych na koronawirusa. Wcześniej sami przeszli chorobę, a teraz postanowili pomóc innym.

W całej Polsce trwa kampania mająca na celu zachęcenie ozdrowieńców, którzy przeszli zakażenie koronawirusem, do oddawania osocza. Zawiera ono przeciwciała, które mogą wspomagać leczenie chorych z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami zakażenia.

To ważny element walki o życie osób najciężej przechodzących zakażenie koronawirusem, z czego zdają sobie sprawę radziejowscy mundurowi, którzy oddali ostatnio osocze dla potrzebujących.

Z inicjatywą jego oddania wyszedł komendant powiatowy policji w Radziejowie. Podinsp. Karol Konopacki sam przeszedł koronawirusa i teraz, wspólnie z sierż. szt. Arkadiuszem Rutkowskim oddali cenny płyn w Oddziale Terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Inowrocławiu.

Komenda policji informuje, że mundurowi mają świadomość, że w dobie pandemii na osocze ozdrowieńców jest bardzo duże zapotrzebowanie. Uważają jednak, że to naturalny przejaw troski o zdrowie i życie chorych na Covid-19.

- To nie jest żaden nadzwyczajny wyczyn, to naturalny gest. Jeśli można pomóc, to należy to zrobić i nie ma się nad czym zastanawiać. Zachęcam wszystkich, którzy pokonali koronawirusa, do podzielenia się osoczem z ludźmi, którzy walczą z chorobą

- powiedział podinsp. Karol Konopacki, komendant powiatowy policji w Radziejowie.

Jak udało się nam ustalić, kolejni policyjni ozdrowieńcy już zgłosili się na oddanie osocza.

Osocze mogą oddawać osoby w wieku od 18 do 65 lat, które ważą więcej niż 50 kg. Muszą to być osoby, które chorowały na covid-19 lub przeszły zakażenie bezobjawowo (co potwierdza wynik testu).

Jest ono pobierane w oddziałach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. We Włocławku należy kontaktować się z nim pod numerem: (54) 234 69 59.

(D.W./KPP Radziejów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Long poLong po

6 0

Ostatnio ukazał się artykuł, że osocze jednak nie pomaga chorym. Słyszałem też o przypadku, gdy pacjentowi podano osocze, a niestety wcale nie pomogło. Stan się pogarszał. 12:02, 28.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZdrowyZdrowy

1 0

Test dzięki któremu wsadzono gościa do izolatorium pobierał mobilny zespół szpitala w Radziejowie. Porażka.

https://www.portalwloclawek.pl/wiadomosci/2995,wyniki-mojego-testu-zostaly-zafalszowane-zamkniety-w-izolatorium-przez-18-dni-wloclawianin-nie-byl-zakazony-koronawirusem 16:18, 28.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA