Zamknij
REKLAMA

W Choceniu spotkali się strażacy. Dziś mieli swoje święto

18:41, 10.05.2019 | .
Skomentuj
Po mszy świętej, w hali sportowej odbył się uroczysty apel, podczas którego powitano przybyłych gości i wręczono odznaczenia. Fot. Daniel Wiśniewski
REKLAMA

W Choceniu, przy współpracy Zarządu Powiatowego ZOSP RP we Włocławku, wójta Gminy Choceń oraz starosty włocławskiego zorganizowano Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. 

W uroczystościach, które rozpoczęły się od zbiórki pocztów sztandarowych Ochotniczych Straży Pożarnych, wzięli udział strażacy z całego powiatu. O 11:30 w kościele pod wezwaniem św. Idziego w Choceniu odbyła się msza święta odprawiona w intencji wszystkich strażaków. Podczas mszy podkreślano rolę strażaków we współczesnym świecie zwracając uwagę na to, że praca druhów to coś więcej niż tylko gaszenie pożarów.

Po mszy świętej, w hali sportowej odbył się uroczysty apel, podczas którego powitano przybyłych gości i wręczono odznaczenia. Był on znakomitą okazją do docenienia strażaków i uhonorowania ich pracy. Padło wiele ciepłych słów pod ich adresem. Swoje przemówienie wygłosił między innymi starostwa włocławski, jako strażak-ochotnik od podszewki zna tę profesję

- Chcę powiedzieć, że dziś czuje się przede wszystkim strażakiem. W imieniu samorządu powiatu włocławskiego dziękuję za trud wkładany w waszą pracę. Gratulujemy wszystkim odznaczonym. Szanowne druhny i druhowie, samorząd powiatu dostrzega wasze potrzeby infrastrukturalne. Bardzo ważne są zakupy kolejnych sprzętów i dlatego w roku bieżącym znacząco zwiększyliśmy środki przeznaczane na Ochotnicze Straże Pożarne. Wspieramy także Państwową Straż Pożarną, bo uważamy, że tylko współpraca tych dwóch jednostek może zapewnić prawidłowo działanie tego systemu. [...] Deklaruję, że ze swojej strony zrobię wszystko, abyście byli doceniani. Życzę wszelkiego powodzenia, zarówno w działalności społecznej, ale i w życiu prywatnym. Wszystkiego najlepszego. Życzę tyle samo powrotów, co wyjazdów - powiedział podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka Roman Gołębiewski, starostwa włocławski.

Słowa uznania i pochwały w stronę strażaków skierowała również Aneta Jędrzejewska, wicemarszałek zarządu województwa kujawsko-pomorskiego.

- Bohaterstwo to wielkie słowo. Tak rzadko używamy tych słów mówiąc o teraźniejszości. Mówiąc o bohaterach mówimy o ludziach i czasach dawno minionych. Ja dzisiaj z pełną odpowiedzialności chylę czoła przed rycerzami Floriana. To Wy jesteście moimi bohaterami. Czy to nie bohaterstwo, gdy zostawiacie swoje rodziny i spieszycie z pomocą drugiemu człowiekowi? Czy to nie bohaterstwo, gdy zostawiacie swoje obowiązki służbowe i spieszycie, gdy zawyje syrena? W tym dniu mogę powiedzieć tylko skromne "dziękuję" za to, co robicie i za Wasze zaangażowanie. Dziękuję Wam za Waszą pasję i za to, że uczestniczycie w życiu społecznym. Nic dziś się nie odbywa bez druhów-ochotników - powiedziała Aneta Jędrzejewska, kandydatka z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego do Parlamentu Europejskiego.

Wśród zaproszonych na Powiatowe Obchody Dnia Strażaka znalazło się wielu znamienitych gości. Poza starostą włocławskim i wicemarszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego organizatorzy przywitali między innymi: wiceprezesa zarządu głównego Związku OSP RP i prezesa zarządu głównego OSP w Toruniu druha Zdzisława Dąbrowskiego, dyrektora zarządu wykonawczego związku PSP zarządu wojewódzkiego Piotra Tomaszewskiego, członka prezydium zarządu wojewódzkiego ZSP w Toruniu Roberta Pawłowskiego, członka zarządu Wojewódzkiego Związku OSP województwa kujawsko-pomorskiego Mariana Maślankę. Na uroczystości obecna była również wójt gminy Włocławek Magdalena Korpolak-Komorowska, komendant Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku oraz burmistrzowie wielu miast, między innymi z Kowala i Lubienia Kujawskiego.

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka zorganizowane w Choceniu były wspaniałą okazja, by za trud służby i swoją pracę na rzecz lokalnych społeczności strażacy odebrali z rąk przełożonych wyróżnienia, nagrody i odznaczenia. Kolejna tego typu impreza już za rok.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

JacJac

2 1

Same pasibrzuchy i nieroby. Raz w roku na akcję wyjeżdżają i to zazwyczaj taką z alkoholem. Prawdziwi strażacy nie zostali zaproszeni 10:18, 12.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JacJac

1 1

Same pasibrzuchy i nieroby. Raz w roku na akcję wyjeżdżają i to zazwyczaj taką z alkoholem. Prawdziwi strażacy nie zostali zaproszeni 10:26, 12.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA