Zamknij
REKLAMA

W końcu będą mieli paczkomat! Czekali na to od bardzo dawna

20:19, 29.01.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
Paczkomat InPost funkcjonuje między innymi na ul. Kaliskiej we Włocławku. Fot. Daniel Wiśniewski

Mieszkańcy Kowala w końcu będą mieli możliwość korzystania z paczkomatu zlokalizowanego na terenie ich miasta. O planowanej inwestycji poinformował urząd miasta, a jej realizacja planowana jest na pierwszy kwartał tego roku.

O potrzebie zainstalowania w mieście tego typu obiektu mieszkańcy mówili od dawna. Najbliższe paczkomaty, z których mogą korzystać ulokowane są w Brześciu Kujawskim i Włocławku, co dla wielu osób było dużym utrudnieniem. I to właśnie z myślą o tych, którzy robią zakupy za pośrednictwem internetu, urząd miasta w Kowalu jesienią 2017 roku wystąpił do firmy InPost o postawienie w mieście paczkomatu.

- Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe, a to dlatego, że paczkomaty zlokalizowane są najczęściej w dużych miastach. W naszym powiecie paczkomat jest tylko w Brześciu Kujawskim( od grudnia ubiegłego roku), a drugi będzie właśnie w Kowalu. Przedstawiciel InPostu był w naszym mieście w połowie stycznia br. i  zaakceptował zaproponowaną mu przez burmistrza lokalizację - poinformował na swojej stronie internetowej kowalski magistrat.

Przedstawiciele urzędu poinformowali, że ulokowanie takiego obiektu w tak małym mieście jak Kowal nie było łatwe. Satysfakcji z takiego obrotu spraw nie kryją też mieszkańcy.

- Paczkomat w Kowalu jest dla mieszkańców niezbędny. Wielu z nas pracuje od poniedziałku do piątku, a gdy wracamy z pracy kurierzy już często nie pracują. Mało kto ma czas, żeby czekać w domu na przesyłkę i dlatego taki obiekt będzie zapewne oblegany przez wszystkich - powiedziała w rozmowie z portalem DDWłocławek Marta, mieszkanka Kowala.

Poza Włocławkiem, gdzie znajduje się 9 obiektów InPost, paczkomaty znajdują się też w wielu miastach regionu. W Aleksandrowie Kujawskim, z racji dużego zainteresowania, ostatnio wymieniono go na większy. A montaż w Kowalu zaplanowano na przełom lutego i marca 2018 roku. Będzie się on znajdować w bezpośrednim sąsiedztwie parkingu przy ulicy Piłsudskiego.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

PirotruśPirotruś

11 1

Z jednej strony promowanie prywatnej firmy przez samorząd z drugiej tego chcą mieszkańcy. Gołębiewski to jednak dobry burmistrz, który może być wzorem dla innych nieudaczników z większych miast. 07:38, 30.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

4 3

ddkowal.pl ;) 07:41, 30.01.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kkkkkkkkkk

4 0

Raczej zakładka REGION :-) 07:54, 30.01.2018


pracownikpracownik

0 2

pierwsze słyszę aby tam stawiali pm 16:58, 30.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone