Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy Lubrańca wspierają 8-latkę, która straciła rękę w wypadku. Organizują dla niej koncert charytatywny

16:27, 08.12.2016 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
W niedzielę mieszkańcy Lubrańca będą zbierac pieniądze na rehabilitację 8-letniej Weroniki. Fot. depositphotos/archiwum prywatne

Nieco ponad rok temu, 7-letnia wówczas Weronika wpadła pod maszynę rolniczą. Choć minęło kilkanaście miesięcy, dziewczynka wciąż walczy o powrót do pełnej sprawności. By jej w tym pomóc, mieszkańcy Lubrańca organizują koncert charytatywny.

16 listopada 2015 roku życie Weroniki zamieniło się w piekło. Dziewczynka wpadła pod maszynę rolniczą i w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Doznała ciężkiego urazu czaszki i mózgu oraz wielu obrażeń ciała. Konieczna była również amputacja ręki.

- Przed wypadkiem była dzieckiem zdolnym, pogodnym, wesołym, miała wiele pomysłów, umiała zawsze zorganizować ciekawe zabawy, była lubiana przez otoczenie. Potrafiła wysłuchać innych, była grzeczna, wyróżniała się wrażliwością i skromnością. W oczach nauczycieli była widziana jako dziewczynka bardzo odpowiedzialna i obowiązkowa. Rzadko prosiła pomoc w trudnej dla siebie sytuacji – mówią o Weronice organizatorzy akcji charytatywnej zaplanowanej na najbliższą niedzielę.

Teraz, ponad rok po wypadku dziewczynka bardzo potrzebuje wsparcia. Niezbędne są pieniądze na rehabilitację i pomoc terapeutyczną. Bez nich nie będzie mogła wrócić do pełnej sprawności i korzystać z uroków dzieciństwa. Właśnie dlatego 11 grudnia w Lubrańcu po raz drugi zostanie przeprowadzona akcja „Orkiestra Świętego Mikołaja - czyli wielkie granie dla Weroniki”.

Głównym elementem akcji będzie wielki koncert, który odbędzie się w sali widowiskowej Lubranieckiego Centrum Dziedzictwa Kulturowego. Od godz. 15:00 występować będą zespoły Emanuel, Melodia z Kowala i Lubranieckie Gitary, solistki z LCDK, a także grupa przedszkolaków. Udział w koncercie zadeklarował również Tomasz Szwed-Stępkowski – twórca m.in. piosenek do dobranocki „Misiowanki” i serii animowanej „Baranek Shaun", a także piosenek satyrycznych prezentowanych na scenach kabaretowych oraz w programie „Szkło kontaktowe”.

Podczas koncertu prowadzona będzie sprzedaż ciast, ozdób i kart świątecznych oraz licytacja rzeźb Jana Wójkiewicza i tortu wykonanego przez Małgorzatę Rybacką, zwyciężczynię cukierniczego show „Bake Off – Ale ciacho!”.

W pomoc włączą się również Rady Miejskiej w Lubrańcu, sołtysi oraz dyrektorzy szkół wraz z gronem nauczycielskim i uczniami. Dzięki życzliwości proboszczów, 11 grudnia przy wszystkich  kościołach w gminie Lubraniec odbędzie się publiczna zbiórka do puszek.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone