Zamknij
REKLAMA

Spowodował kolizję i obrzucił policjantów wyzwiskami

18:44, 18.08.2017 | N.S
Skomentuj Sprawca kolizji odmówił badania alkomatem. Fot. depositphotos
REKLAMA

Świadkowie kolizji na parkingu zatrzymali sprawcę, od którego czuć było alkohol. Mężczyzna odmówił badania trzeźwości i znieważył wezwanych na miejsce policjantów. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Stępka (gm. Lubień Kujawski) na parkingu przy j. Lubieńskim. Z relacji zgłaszającego wynikało, że chwilę wcześniej kierujący oplem uderzył w stojący na parkingu pojazd. Świadkowie, wyczuwając od kierującego woń alkoholu, zabrali mu kluczyki, uniemożliwiając odjechanie z miejsca zdarzenia i wezwali policję.

- Po dotarciu na miejsce mundurowi zatrzymali 58-latka, który odmówił poddania się badaniu na stan trzeźwości. Kiedy funkcjonariusze powiadomili go, że zostanie zabrany do szpitala na pobranie krwi celem ustalenia zawartości alkoholu w organizmie, mężczyzna stał się agresywny i znieważył ich wulgarnymi słowami. Po skończonych czynnościach mieszkaniec gm. Lubień Kujawski trafił do policyjnego aresztu – mówi sierż Tomasz Tomaszewski z KMP Włocławek.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszy zarzuty dotyczące spowodowania kolizji oraz znieważenia funkcjonariuszy podczas pełnionych obowiązków. Za tak naganne zachowanie grozi mu do roku pozbawienia wolności. Jeżeli po badaniach krwi okaże się, że kierował w stanie nietrzeźwości usłyszy kolejny zarzut – prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, za co grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

(N.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

POLAK1POLAK1

2 0

To wreszcie był na tym badaniu krwi czy od razu do aresztu ? 20:53, 18.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA