Zamknij
REKLAMA

Policjanci radzili jak nie dać się nabrać metodą "na policjanta"

18:49, 23.10.2017 | D.W/KMP Włocławek
Skomentuj ematem spotkania były szeroko rozumiane kwestie bezpieczeństwa. Mieszkańcy dowiedzieli się jak unikać zagrożeń na drodze i jak nie paść ofiarą oszustów, działających metodą ?na wnuczka?, czy ?na policjanta?. Fot. KMP Włocławek
REKLAMA

W jednej z sal w Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim miało miejsce spotkanie z policjantami. Podczas debaty społecznej, mieszkańcy powiatu włocławskiego mieli okazję porozmawiać o bezpieczeństwie. W spotkaniu wzięły udział także inne służby.

Spotkanie odbyło się w środę, 18 października. W spotkaniu, oprócz funkcjonariuszy policji, udział wzięli też przedstawiciele władz samorządowych, placówek oświatowych, straży pożarnej i mieszkańcy, w tym także młodzież gimnazjalna. Spotkanie poprowadził pełniący obowiązki zastępcy komendanta miejskiego policji we Włocławku podinsp. Krzysztof Rakowski.

[ZT]26725[/ZT]

Tematem spotkania były szeroko rozumiane kwestie bezpieczeństwa. Mieszkańcy dowiedzieli się jak unikać zagrożeń na drodze i jak nie paść ofiarą oszustów, działających metodą „na wnuczka”, czy „na policjanta”. Zebrani mogli również dowiedzieć się, gdzie szukać pomocy w przypadku, gdy zetkną się z różnego rodzaju przemocą.

- Spotkanie umożliwiło też przybliżenie sylwetki dzielnicowego, jako policjanta pierwszego kontaktu i aplikacji „Moja Komenda” umożliwiającej łatwiejszy kontakt z funkcjonariuszem opiekującym się danym rejonem. Mundurowi przypomnieli również jak korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której mieszkańcy mogą zgłaszać policjantom niepokojące sytuacje - poinformowała nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek, rzecznik włocławskiej KMP.

Cenne rady dotyczące bezpieczeństwa w okresie grzewczym przekazał również przedstawiciel straży pożarnej, który poinformował o sposobach ustrzeżenia się przed „cichym zabójcą”, czyli czadem. Podczas debaty, mundurowi zaprezentowali także informacje o stanie bezpieczeństwa na terenie powiatu i odtworzonego w 2016 roku w Lubieniu Kujawskim posterunku policji.

(D.W/KMP Włocławek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA