Zamknij
REKLAMA

W pożarze domu zginął 56-letni mężczyzna. Strażacy mówią o przyczynach tragedii! [FOTO]

09:40, 24.04.2019 | .
Skomentuj
Na palący się budynek jednocześnie podawano dwa prądy wody. Aż do zakończenia akcji gaśniczo-ratowniczej teren zabezpieczali policjanci. Fot. KM PSP Włocławek
REKLAMA

Policjanci z Włocławka pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności pożaru, w którym zginął 56-letni mężczyzna. Ogień pojawił się w budynku gospodarczym zaadaptowanym na mieszkanie.

Do pożaru doszło w minioną sobotę (20 kwietnia). Strażacy otrzymali informację, że w Mostkach, w gminie Włocławek pali się dach i wnętrze murowanego budynku pokrytego papą. Po przybyciu na miejsce stwierdzili, że ogień wydostaje się już przez okno i drzwi.

- Z informacji uzyskanych od sąsiada wynikało, że w środku może ktoś przebywać oraz że przed budynkiem była drewniana przybudówka, która uległa całkowitemu spaleniu przed przybyciem straży pożarnej. Ratownicy zabezpieczeni w aparaty powietrzne i linię gaśniczą przystąpili do przeszukania budynku. Zaraz za wejściem zlokalizowano osobę poszkodowaną leżącą na podłodze. Ewakuowano ją na zewnątrz, oceniono parametry życiowe i przystąpiono do resuscytacji - informują strażacy z Komendy Miejskiej PSP we Włocławku.

Na palący się budynek jednocześnie podawano dwa prądy wody. Aż do zakończenia akcji gaśniczo-ratowniczej teren zabezpieczali policjanci.

[ZT]33649[/ZT]

Po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego ratownik stwierdził zgon poszkodowanego. Pomimo podjętych działań reanimacyjnych przez służby nie udało się przywrócić mu czynności życiowych.

- Po zakończonej akcji gaśniczej i przekazaniu terenu mundurowym prowadzono czynności procesowe pod nadzorem prokuratora i z udziałem biegłego z dziedziny pożarnictwa. Z ustaleń wynika, że do pożaru doszło w pomieszczeniu gospodarczym zaadaptowanym na mieszkanie. - informuje sierż. Tomasz Tomaszewski z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Wstępnie ustalono, że przyczyną powstania pożaru mogło być zaprószenie ognia przez 56-latka lokatora tego pomieszczenia 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

??

1 2

Ratownik stwierdził zgon?????? Chyba lekarz 09:49, 24.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

XdXd

1 2

Już nawet lekarze wyjechali z tego miasta, w związku z czym ratownikom pozostało orzekać. 10:40, 24.04.2019


REKLAMA