Zamknij
REKLAMA

Remont kina ciągnie się już 18 lat! Czy w końcu dojdzie do skutku?

15:00, 18.02.2021 | .
Skomentuj Fot. Daniel Wiśniewski
REKLAMA

O zamknięciu sali widowiskowej w Miejskim Centrum Kultury zdecydowano w 2003 roku. Przerwa remontowa miała trwać zaledwie kilka miesięcy, ale dziwny zbieg okoliczności sprawił jednak, że z wyjątkiem drobnych prac, w sali kinowej nie działo się nic. Aż do 2018 roku. Teraz jest szansa na dokończenie remontu.

W marcu minie 18 lat, od kiedy sala widowiskowa MCK została zamknięta dla mieszkańców Aleksandrowa Kujawskiego. Remont miał trwać zaledwie kilka miesięcy i w tym czasie wymienione miały zostać między innymi fotele.

Z początkiem 2018 roku do sali wjechał jednak ciężki sprzęt i tym samym rozpoczął się długo wyczekiwany remont. Był to pierwszy etap po 15 latach zaniechań. Udało się to dzięki działaniom poprzedniego dyrektora Miejskiego Centrum Kultury Arkadiusza Gralaka, który dziś jest burmistrzem miasta.

W ramach zaplanowanych prac rozebrano posadzkę widowni, balkon, scena, sufit podwieszany i ściany działowe na zapleczu sali. W kolejnych pracach przywrócono balkon, zainstalowano nową stolarkę okienną, wjazd na widownię i podjazd dla osób niepełnosprawnych. Zrzucony został także sufit i wybrano 1,5 metra posadzki.

W lipcu 2020 roku, zgodnie z decyzją nowego burmistrza, złożono wniosek o dofinansowanie remontu sali widowiskowej w Miejskim Centrum Kultury ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

- Efektem złożenia tego wniosku jest to, że dziś mogliśmy być świadkami historycznego wydarzenia; Dorota Ciesielska – Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury podpisała w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu umowę o dofinansowanie remontu sali widowiskowej w Miejskim Centrum Kultury wraz z zapleczem. W ramach dofinansowania miasto Aleksandrów Kujawski otrzyma na ten cel wsparcie finansowe w wysokości 2.859.129,61 zł

- informuje magistrat.

Podobne obiekty kinowowe z sukcesami funkcjonują w innych miejscowościach, m.in. w Rypinie, Lipnie, czy Ciechocinku. W ostatnim z miast, z sali korzystają między innymi mieszkańcy Aleksandrowa Kujawskiego.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

PodczaszyPodczaszy

3 0

Ale jak skończą, to jaka będzie parapetówa. Zacna. 15:40, 18.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%