Zamknij
REKLAMA

Przebudowa ważnej ulicy dobiega końca. Wkrótce pojadą tam auta!

12:30, 05.04.2019 | .
Skomentuj Fot. UM w Aleksandrowie Kujawskim
REKLAMA

Na głównych ulicach miasta trwają roboty związane z realizacją inwestycji kanalizacyjno-drogowej. W ostatnich dniach położono już na nich warstwy ścieralne asfaltu. Ma to przede wszystkim poprawić komunikację.

Roboty drogowe prowadzone od kilku miesięcy w Aleksandrowie Kujawskim mają związek z przebudową głównych ulic w mieście i położeniu nowej sieci kanalizacyjnej. Równolegle do prowadzonych robót, w ziemi poprowadzona została sieć gazownicza. Główne prace zostały co prawda zakończone jakiś czas temu, ale na przeszkodzie stanęła pogoda. Niskie temperatury nie pozwoliły położyć warstwy ścieralnej.

- Nie położyliśmy wcześniej warstwy asfaltu na ulicy Chopina, ponieważ inspektor nadzoru stwierdził, że w tym momencie on nie weźmie odpowiedzialności za skutki tego, jak będzie to położone. Zarówno ja, jak i wykonawca również nie chcemy brać na siebie takiej odpowiedzialności - mówił w marcu w rozmowie z portalem Dzień Dobry Włocławek Andrzej Cieśla, burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego.

W tym tygodniu na remontowanych ulicach pojawił się nowy asfalt. Warstwa ścieralna została położona na ulicy Sikorskiego i Chopina, o czym na swoim profilu facebookowym poinformował włodarz miasta.

 

Sieć kanalizacyjna, której wymiana jest konieczna, przebiega również przez linię torów kolejowych i główny przejazd w mieście. Prace mają związek z rozpoczęciem budowy kanalizacji tzw. przeciskiem pod torami kolejowymi. Na czas zamknięcia przejazdu w ul. Dworcowej ruch kołowy zostanie ograniczony do pojazdów uprzywilejowanych i ruchu pieszego.

[ZT]32992[/ZT]

Jak informował burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego, miasto na czas zamknięcia głównego przejazdu kolejowego, wystąpiło z prośbą o zmianę organizacji ruchu, co mogłoby zmniejszyć występujące utrudnienia.

- Podjęliśmy próby zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu przy stacji Olkopu poprzez wprowadzenie sygnalizacji świetlnej, albo wprowadzenie pierwszeństwa wyjazdu z ul. Słowackiego w ul. Przemysłową. Niestety nie uzyskaliśmy na to zgody. Wprawdzie podjęliśmy kolejne rozmowy, ale na razie bez rezultatu - poinformował Andrzej Cieśla. 

Przejazd kolejowy ma być zamknięty od najbliższego poniedziałku przez około 4 tygodnie. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA