Zamknij

Jak produkuje się znaki drogowe na zamówienie?

art. sponsorowany + 00:00, 29.03.2023 Aktualizacja: 11:43, 30.03.2023
pixabay pixabay

Znaki drogowe występują w wielu standardowych wariantach, ale również mogą być wykonane na zamówienie. Jak są produkowane?

Najczęściej spotykane znaki drogowe to te, które zawarte są w przepisach. Warto jednak wskazać, że można także wykonać je na zamówienie w innych wariantach, na przykład uzupełnione o zróżnicowane napisy czy grafiki. Także znaki drogowe mogą mieć niestandardowe kształty i kolory. Kiedy wykorzystuje się takie znaki? Jak są one wytwarzane? Gdzie można je kupić?

Kiedy stosuje się znaki drogowe na zamówienie?

Znaki drogowe wykonane na zamówienie są wykorzystywane do różnych celów. Najczęściej stosowane są one w poniższych sytuacjach:

· Prywatne drogi i podjazdy – mogą być używane do oznaczania prywatnych posesji, na przykład mogą one prezentować ograniczenia dostępu, ograniczenia prędkości lub inne ważne informacje.

· Parkingi – znaki tego typu są używane do kierowania ruchem drogowym i oznaczania miejsc parkingowych.

· Strefy robót drogowych – przeznaczone są one do ostrzegania kierowców o strefach robót drogowych, objazdach lub zamkniętych drogach.

· Reklama – są one wykorzystywane do celów reklamowych, na przykład mogą promować konkretne firmy, obszary.

· Bezpieczeństwo – mogą one być używane do ograniczenia prędkości lub wyznaczania obszarów wymagających podwyższonej ostrożności, na przykład ze względu na znajdujące się tam zwierzęta.

· Upominki – warto też wskazać, że znaki drogowe mogą być wykorzystane jako pomysłowy podarunek i uzupełnione indywidualnym nadrukiem.

Jak wygląda proces produkcji znaków drogowych na zamówienie?

Niestandardowe znaki drogowe są produkowane w kilku krokach. Proces produkcyjny odbywa się następująco:

1. Zaprojektowanie znaku drogowego

Klient dostarcza do producenta projekt znaku drogowego. Projekt jest kontrolowany i zatwierdzany.

2. Przygotowanie blachy pod znak drogowy

Dobierana jest blacha, której nadaje się odpowiednie wymiary i kształt w zależności od projektu znaku drogowego.

3. Nadruk na blasze

Wykorzystuje się obecnie różne techniki drukowana znaków drogowych, na przykład stosuje się naklejka albo metodę sitodruku, druku bezpośredniego. Do druku wykorzystuje się wysokie jakości farby, które pozwalają na uzyskanie trwałego i estetycznego nadruku.

4. Wykończenie

Wykonywane są wszelkie niezbędne prace wykończeniowe, takie jak dodanie powłoki odblaskowej dla zwiększenia widoczności albo wykonanie w znaku otworów do montażu.

Następnie gotowy znak jest kontrolowany pod kątem jakości wykonania i przekazywany do klienta.

Gdzie można zamówić znak drogowy?

Obecnie osoby planujące zakupić znaki drogowe mogą znaleźć je w sprzedaży w wielu różnych firmach. W takiej sytuacji najlepiej zdecydować się na zamówienie znaku bezpośrednio u producenta, który będzie mógł zadbać o wszystkie kwestie związane z realizacją projektu.

Warto też podkreślić, że obecnie znaki drogowe mogą być również wyprodukowane na wymiar przez internet. W tym przypadku uzgodnienia następują całkowicie online, co powoduje, że nie trzeba udawać się osobiście do firmy, by tam omówić szczegóły.

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%