Zamknij
REKLAMA

Panele ścienne w biurze? - doradzamy jak wybrać najlepsze

15.54, 29.12.2017 artykuł sponsorowany
Skomentuj Fot. materiał partnera

Jeszcze dwie dekady temu panele ścienne były bardzo modnym dodatkiem, który można było spotkać nie tylko w domach ale również biurach  innych budynkach publicznych. Dziś ponownie wracają do łask. Sprawdź jak wybrać najlepsze panele ścienne.

Panele ścienne powracają

Wygląd i design paneli ściennych w ostatnich latach znacznie uległ zmianie. W niczym nie przypominają już popularnych modeli z lat dziewięćdziesiątych. Szeroka gama wzorów, kolorów, materiałów i tekstur pozwala stworzyć aranżacje niemal niemożliwe do wykonania za pomocą jakichkolwiek innych dodatków. To świetny dodatek do biur ze względu na mnogość zastosowań w przedsiębiorstwach. Panele ścienne w zależności od przeznaczenia mogą wygłuszać, dzielić pomieszczenia na mniejsze lub po prostu ozdabiać przestrzeń. Wydają się prostym dodatkiem, a potrafią nadać przestrzeni całkiem innego wyglądu. Idealnie odświeża ściany w firmie, mogą być też uzupełnieniem aranżacji - nawiązując swoim wyglądem do mebli, bądź też rozmyślnie kontrastują z nimi

Panele akustyczne

Najpopularniejszy model paneli ściennych biurkowych to panele akustyczne. Służą do wygładzania powierzchni biurowych. Świetnie sprawdzają się w salach konferencyjnych, gabinetach, a nawet zwykłych pokojach biurowych. Każda osoba pracująca umysłowo wie jak irytujące potrafią być głośne rozmowy współpracowników, tuptanie czy dźwięki ksera lub drukarki. Dodatkowo dobrze wygłuszone pomieszczenia pomagają zachować dyskrecję oraz ułatwiają prowadzenie konferencji telefonicznych albo video. Panele akustyczne są wykorzystywa również w audytoriach, salach koncertowych, kinowych czy wykładowych. Wyróżniamy panele wykonane z pianki, płyt MDF oraz tapicerowane. Te ostatnie szczególnie dobrze prezentują się w eleganckich gabinetach.

Ścianki działowe z paneli ścienny

Kolejnym popularnym zastosowanie paneli ściennych w biurach (głównie dużych biurowcach z przestrzenią typu open space) jest tworzenie z nich ścianek działowych. Ze względu na prostą budowę i wygodny montaż znajdują szerokie zastosowanie w biurach. Mogą tworzyć stały system boxów lub w razie potrzeby oddzielać biurka za pomocą ruchomych ścianek na kółkach. Są praktyczne, eleganckie i wygodne. Pośród różnych modeli można również wybierać spośród ścianek tapicerowanych oraz wyposażonych w siedziska, które tworzą np. przyjemny kącik do wypoczynku.

Panele sufitowe

Jeśli zależy nam na wygłuszeniu, a nie chcemy zbytnio ingerować w wygląd ścian warto zdecydować się na panele sufitowe, które świetnie wygłuszają przestrzeń i jednocześnie nie zabierają nam cennej przestrzeni. To bardzo dobre rozwiązanie także w sytuacjach gdy niemożliwa jest ingerencja w ściany budynku. Ich minimalistyczny wygląd sprawia, że w przestrzeni biurowej będa praktycznie niezauważalne.

Gdzie kupić najlepsze panele ścienne?

Panele ścienne najlepiej kupić w sklepie specjalizującym się w sprzedaży profesjonalnych mebli biurowych. Najlepiej zajrzeć do salonu ekspozycyjnego gdzie warto skorzystać z pomocy fachowej obsługi i poradzić się specjalistów. Zawsze przed zakupem warto obejrzeć panele ścienne. Zakupy przez internet są ryzykowne, jednak warto zawsze sprawdzić katalogi ofertowe dostepne online i potem wybrać w salonie to co Cie interesuje. Jednym z takich bogatych katalógów można znaleźć tutaj, a nastepnie wybrać się do salonu po konkretną ofertę w tym wypadku w Katowicach.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%