Zamknij
REKLAMA

Jak skutecznie zmotywować się do pracy?

14.07, 12.02.2018 artykuł sponsorowany
Fot. materiał partnera

Może być wewnętrzna lub zewnętrzna – motywacja. To stan, w którym wykazujemy chęci do podjęcia konkretnych działań. Za motywację wewnętrzną odpowiedzialne są nasze procesy psychiczne, natomiast za zewnętrzną – bodźce dochodzące do nas z otoczenia. W naszym artykule przedstawiamy kilka prostych sposobów na to, jak skutecznie zmotywować się do pracy.

Pamiętaj, że czekanie na odpowiedni moment, odkładanie rzeczy na ostatnią chwilę, ciągłe szukanie problemów, wmawianie sobie, że się ‘nie da’ nie sprzyjają działaniu, wręcz przeciwnie – powodują, że nie masz sił, nie wierzysz we własne możliwości. Pamiętaj, że wszystkie bariery i ograniczenia siedzą w twojej głowie.

Wyznacz cel

Nasze życie bez wyznaczania celów nie miałoby sensu. Tak samo dzieje się z naszą pracą. Przed przystąpieniem do niej zastanów się, co chcesz osiągnąć, jak to wykonać i skrupulatnie do tego dąż. Z wyznaczonym celem łatwiej nam się zmobilizować i działać. Aby codziennie o nim pamiętać, możesz zapisać go na kartce i powiesić w widocznym miejscu. Spróbuj wyobrazić sobie swoje życie, jak ono będzie wyglądało, kiedy już osiągniesz swój cel. Co ty będziesz czuła?

Planowanie to podstawa

Umiejętność planowania to bardzo pożądana cecha. Dzięki niej nauczysz się w rozsądny sposób planować swoją pracę. Wyznacz sobie drobne zadania oraz czas, w jakim chciałabyś je wykonać. Pamiętaj o zachowywaniu przerw, bo przecież nie samą pracą człowiek żyje!

Jakie będą z tego korzyści?

Wyobraź sobie wszystkie korzyści, które przyjdą do ciebie w momencie, kiedy osiągniesz już swój cel. Wypisz je na kartce, co jeszcze bardziej cię zmotywuje i zachęci do dalszej pracy.

  • Szacunek wśród pracowników,
  • Wynagrodzenie 3400 złotych brutto,
  • Satysfakcja i zadowolenie z siebie,
  • Pochwała od szefa,
  • Awans zawodowy.

Osiągnięcie celu może też w dużym stopniu podnieść naszą samoocenę.

Nigdy się nie poddawaj

Jeżeli czasami coś ci nie wyjdzie – nie martw się i nie zniechęcaj. Jesteśmy tylko ludźmi i mamy prawo do tego, aby się mylić i popełniać błędy. Każdy z nas ma prawo do gorszego dnia, ale nawet w tych gorszych momentach naszego życia warto robić małe kroki, postępy, ponieważ to one dają nam największą satysfakcję. Pamiętaj, aby nigdy się nie poddawać.

Świętuj swoje sukcesy

Jeżeli coś ci się udało zrealizować, osiągnęłaś sukces – celebruj go. Naucz się nagradzać siebie za ciężko wykonaną pracę, bądź dumna z własnych osiągnięć.

Myśl pozytywnie

Pamiętaj, że ograniczenia zaczynają się w głowie. Nie możesz myśleć negatywnie, że coś się nie uda. Nie wolno ci ograniczać swoich możliwości. Postaraj się w każdej sytuacji znaleźć jej plusy.

Małymi krokami do celu

Postawienie sobie zbyt wysokich oczekiwań i wymagań nie prowadzi do niczego dobrego, jedynie do niepotrzebnych stresów, frustracji, braku wiary we własne możliwości. W niektórych przypadkach lepiej sprawdzi się mniejsza ilość systematycznej pracy niż skok na głęboką wodę, który nie zawsze dobrze się kończy. Wymagaj od siebie systematyczności i skrupulatności, a z pewnością osiągniesz sukces.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%