Branża fintech jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów w XXI wieku. Nowe technologie masowo wykorzystywane są przez banki i instytucje publiczne, o czym świadczyć może m.in. wprowadzanie technologii blockchain. Jednym z ostatnich kroków w kierunku coraz nowocześniejszych usług finansowych jest wdrożenie e-portfeli, czyli portfeli wirtualnych. Jakie znaczenie ma ta zmiana dla sprzedawców i kupujących oraz jak działa elektroniczny portfel?
Technologie finansowe nieustannie ewoluują. Wprowadzane na rynek są coraz to nowsze rozwiązania, które pomagają na wielu płaszczyznach: minimalizują koszty, usprawniają obsługę i zwiększają bezpieczeństwo transakcji. Świetnym tego przykładem jest właśnie e-portfel, znany także jako e-wallet, e-portmonetka, portfel elektroniczny lub cyfrowy.
Portfele elektroniczne to wirtualne konta służące do przechowywania pieniędzy. Zakładane są u zewnętrznego dostawcy, np. operatora kart i systemów płatności jak np. PayU. Umożliwiają wykonywanie wszystkich podstawowych transakcji bezgotówkowych, np. przelewu do innego portfela lub płatności online w sklepie internetowym. Można także zlecać wpłatę i wypłatę środków na powiązane karty płatnicze.
E-portfele różnych dostawców obsługiwane są już w ponad 200 państwach świata. Ich popularność wynika z łatwości obsługi transakcji, jaką oferują. Raz skonfigurowany portfel pozwala wykonywać różne transakcje bez konieczności wpisywania kodów zabezpieczających lub przepisywania wrażliwych danych z karty. Omija się w ten sposób czynności, których powtarzalność nie jest zalecana pod względem bezpieczeństwa, a jednocześnie można zaoszczędzić cenny czas.
Na rynku nie brakuje atrakcyjnych e-portfeli, dlatego wybór może być trudny. Do najważniejszych produktów zaliczymy portfele elektroniczne producentów kart i systemów płatniczych: Visa Secure Remote Commerce oraz Mastercard Masterpass. Popularne są także usługi największych gigantów technologii internetowych i komunikacyjnych: Apple Pay i Google Pay. Wszystkie te portfele elektroniczne można bardzo łatwo skonfigurować i korzystać od razu po aktywacji.
Zintegrowanie e-portfeli jako sposobu płatności w sklepie internetowym może być strzałem w dziesiątkę dla sprzedawcy, który pragnie oferować bezpieczne i nowoczesne rozwiązania. Dla wielu klientów takie metody transakcji są najlepsze i najwygodniejsze, a sprzedawca zyskuje pozytywne nastawienie kupującego i większe szanse na jego powrót w przyszłości. Co więcej, dzięki uproszczonemu systemowi płatności portfele elektroniczne mogą skutkować ograniczeniem liczby porzuconych koszyków w sklepie.
Tunel po remoncie, a tu taka niespodzianka
odpadnie, bo nadzór budowlany był jak zawsze zza biurka. W tym mieście nie ma gospodarza, jest tylko partyjny ludzik na sznureczku.
Bodaj wszystko
18:34, 2025-07-09
Po zmroku wyglądają zupełnie inaczej
artykuły o tym, że jakiś fabrykant będzie budował tu jakąś fabrykę, że będą miejsca pracy, będą podatki do budżetu... O takich rzeczach cisza. Tylko ciągle wałkuje się tematy wokół kultury, która tylko pochłania kasę. Chwalenie się, że zainstalowało się kolejną nabijającą rachunki *%#)!& to żaden sukces.
Gdzie są
18:26, 2025-07-09
Elity inwestują w wiedzę. Dyplomy EMBA rozdane
Pewnie zbyt przeinwestowali i PO-gubili się gdyż rzeczywistość naukowa przerosła ich percepcje.
re Elity
18:24, 2025-07-09
Oni mogą zająć miejsce Tesco przy Kruszyńskiej
Typowe miasto robolskie. Bez finezji.
Robololand.
18:16, 2025-07-09