Zamknij
REKLAMA

Kalkulator kredytu hipotecznego. Proste narzędzie, wiele możliwości

00:00, 12.06.2022 | materiał partnera

Kredyt hipoteczny to dla wielu osób jedyna szansa na zakup własnego mieszkania czy domu. Polacy chętnie korzystają z tego narzędzia. Statystyki pokazują, że w 2021 roku banki udzieliły 256 tysięcy nowych kredytów mieszkaniowych. Ich łączna wartość przekroczyła 86 miliardów złotych[1]. Zanim podpiszesz umowę z bankiem, dokładnie przemyśl tę decyzję. Żeby znaleźć najlepszą ofertę, warto skorzystać z kalkulatora kredytu hipotecznego.

Garść danych

Łączna wartość kredytów hipotecznych, które do końca 2021 roku zaciągnęli Polacy, wynosi ponad 500 miliardów złotych[2] Widać, jak ogromnym zainteresowaniem cieszy się ten produkt. Dzięki kredytowi możesz sfinansować zakup mieszkania, budowę domu czy kupno działki budowlanej. Dla wielu osób to jedyny sposób, by doczekać się własnej nieruchomości.

Z roku na rok rośnie też wysokość średniego kredytu. W 2021 roku wyniosła ona około 334 tysięcy złotych[3]. Wzrost średniej wartości kredytu jest związany z podwyżkami na rynku mieszkaniowym. W Warszawie za metr kwadratowy trzeba dziś średnio zapłacić ponad 11 tysięcy złotych[4]. Podobnie sytuacja wygląda w innych dużych miastach.

Jak działa kalkulator hipoteczny?

Kupno własnego lokum to poważna inwestycja. Zanim się na nią zdecydujesz, dobrze przemyśl wszystkie za i przeciw. Nie podpisuj pierwszej umowy, szukaj najlepszych ofert. Doskonałym wsparciem będzie wygodne narzędzie w postaci kalkulatora kredytu hipotecznego (sprawdź na: https://www.mbank.pl/indywidualny/kredyty/kredyty-hipoteczne/chce-kredyt-hipoteczny/).

Wystarczy, że zaznaczysz, jaka kwota kredytu cię interesuje. Suwakiem wskazujesz również, jaki okres spłaty będzie najdogodniejszy. Potrzebna będzie też informacja o twoim wieku. Na podstawie tych kilku podstawowych danych narzędzie wskaże wyniki symulacji.

Wybieraj najlepsze oferty

Zanim weźmiesz kredyt, zapoznaj się ze wszystkimi informacjami, dokładnie przeczytaj umowę. Przeanalizuj też tabelę kosztów. Jeśli dobrze się przygotujesz, nic cię nie zaskoczy. A to w kwestii finansów jest niezwykle istotne. Wiedz więcej, śpij spokojniej!

[1] https://zbp.pl/Aktualnosci/Wydarzenia/Raport-AMRON-SARFiN-Q4-2021-Rekordowy-rok-w-hipotekach 

[2] Ibidem.

[3] Ibidem.

[4] https://sonarhome.pl/ceny-mieszkan/warszawa

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%