Zamknij
REKLAMA

Zamiatarka ręczna - pomoc w każdym domu

08:58, 29.07.2022 | materiał partnera
pixabay

Świetną przeciwwagą dla zamiatarek samojezdnych, są zamiatarki ręczne. Urządzenia przeznaczone do czyszczenia powierzchni twardych, typu posadzki czy bruk. To ich smukła budowa sprawia, że są tak chętnie wybierane przez właścicieli lokali usługowych, sklepów, budynków przeznaczenia publicznego czy prywatnych domów.

Czym są zamiatarki ręczne?

Zamiatarka ręczna to niewielkie urządzenie, służące jak sama nazwa wskazuje do zamiatania. Przeznaczone są one do pracy w obiektach małych i średnich. Producenci w zależności od budowy zamiatarki, dedykują ją do pracy na zewnątrz bądź wewnątrz budynku. Urządzenia te z wyglądu mogą kojarzyć się z kosiarkami. Zamiast noży, mają one zamontowane specjalne szczotki. Dzięki mechanizmowi wewnątrz zaczynają się one kręcić w momencie, gdy zamiatarkę wprowadzamy w ruch. Obrót szczotek zagarnia śmieci i wrzuca je do specjalnego pojemnika. Częstokroć w zamiatarkach montowany jest jeszcze dodatkowy wałek, którego celem jest poprawa jakości sprzątania. 

Zalety zamiatarek ręcznych

Do zalet zamiatarek ręcznych możemy zaliczyć:

  • Brak kurzenia się podczas pracy - korzystając z mioteł wzbijamy kurz w powietrze, w przypadku zamiatarek, jest od wtłaczany do wnętrza urządzenia,
  • Lekkość - zamiatarki zbudowane są z lekkiego tworzywa, co umożliwia ich wygodny transport,
  • Łatwe manewrowanie - niewielkie gabaryty sprzyjają manewrowaniu zamiatarki, co pozwala na szybkie i wygodne sprzątanie 
  • Efektywność - Dzięki dwóm szczotkom efektywność pracy stoi na naprawdę wysokim poziomie, 
  • Proste czyszczenie urządzenia - niektóre z urządzeń wystarczy opłukać pod bieżącą wodą, by pozbyć się nagromadzonego kurzu.
  • Warto wspomnieć również fakt, że korzystając z zamiatarek ręcznych, oszczędzamy nasze plecy.  Nie musimy się schylać ani nadmiernie nadwyrężać mięśni. Urządzenia te wymagają od nas jedynie delikatnego prowadzenia bez obawy o uszczerbek na zdrowiu. 

Czym kierować się przy wyborze zamiatarki? 

Decydując się na zakup zamiatarki ręcznej, przede wszystkim powinniśmy określić zakres jej działania oraz częstotliwość. Ważne są również nasze prywatne względem niej oczekiwania. Mimo zawężenia wyboru wciąż pozostaje nam wybór wielu modeli urządzeń. Weźmy więc pod uwagę techniczne parametry. Mowa tutaj o szczotkach i materiale, z jakiego zostały wykonane, konstrukcja uchwytu czy choćby sposób montażu i demontażu kosza na śmieci. Im staranniej wybierzemy urządzenie, tym wyższe prawdopodobieństwo na jego długą żywotność. 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%