Zamknij
REKLAMA

Torba podróżna, która nigdy Cię nie zawiedzie - na co zwrócić uwagę wybierając torbę podróżną?

14.09, 19.09.2022 materiał partnera
pixabay

Podróż tysiąca mil zaczyna się od zaufanej torby podróżnej. Jedną z najważniejszych części tej podróży jest sprytne pakowanie. Zmieszczenie do jednego bagażu wszystkiego, czego potrzebujemy na wyjazd, nie należy do najprostszych zadań. Istnieje kilka tipów, dzięki którym kolejne pakowanie nie będzie jawiło się jak największy koszmar. A jeden z nich dotyczy wyboru odpowiedniej torby podróżnej. Oto dokładnie, co musisz wiedzieć o wyborze bagażu na wyjazd.

Torba podróżna na miarę Twoich wyjazdów

Nie istnieje torba podróżna, która idealnie sprawdzi się u każdego. Ba! Nie istnieje nawet torba, która będzie idealna w każdej Twojej podróży. Wyjazdy mogą diametralnie się od siebie różnić. To oznacza, że także oczekiwania względem torby mogą być zupełnie inne. I choć torba podróżna na kółkach wydaje się idealnym przepisem na wygodę i komfort podróży, nie zawsze tak będzie. Na co w takim razie zwrócić uwagę wybierając torbę na wyjazd?

Długość podróży

Planujesz weekendową wycieczkę? Będzie ona składać się z maksymalnego wykorzystania czasu na zwiedzanie? W takim razie bagaż podręczny w formie plecaka z wieloma przegródkami w zupełności wystarczy. Na tygodniowy wyjazd firmowy z kolei raczej radzimy zabrać ze sobą torbę podróżną na kółkach, która pomieści nie tylko eleganckie uniformy, ale również sprzęt niezbędny do pracy.

Transport

Czy będziesz mieć wiele przesiadek? Planowana podróż obejmuje przejazdy pociągiem lub autobusem? Jeśli na pytania odpowiedziałeś twierdząco, absolutnie będziesz potrzebować lekkiego plecaka podręcznego na kółkach lub mniejszej torby na kółkach, która jest łatwa w obsłudze i nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Przenoszenie tego rodzaju bagażu nie powinno być dla nas wysiłkiem, szczególnie kiedy podróż nie jest zwykłym przejazdem z punktu A do punktu B, a raczej przygodą z licznymi przesiadkami.

Rodzaj podróży

Będziesz biwakować w odległych miejscach czy raczej zatrzymasz się w eleganckim hotelu? W zależności od tego, gdzie i jak podróżujesz, ilość i rodzaj potrzebnego sprzętu może się różnić. Miłośnik zwiedzania w podróży będzie szukał jak najlżejszego plecaka podróżnego, podczas gdy osoby przebywające w hotelu powinna rozważyć zakup torby podróżnej na kółkach, która pomieści sporo przedmiotów.

Gdy znasz swoje potrzeby, a także wiesz, jak będzie przebiegać wyjazd, znalezienie odpowiedniej torby podróżnej jest dużo prostszym zadaniem. Warto jednak nie zapominać o przepisach obowiązujących u danych przewoźników. Upewnij się, czy aby na pewno zostaniesz przepuszczony ze swoim bagażem. Informacje na temat rozmiarów i innych cech bagażu znajdziesz na stronie przewoźników.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%