Zamknij

Czym cechuje się hinduska kuchnia? Czy w Polsce znajdziesz dobrą indyjską restaurację?

14:21, 22.09.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:27, 22.09.2022
pixabay pixabay

Kuchnia hinduska dalece odbiega od tej doskonale nam znanej polskiej. Nic więc dziwnego, że połączenia smakowe charakterystyczne dla indyjskich potraw są nierzadko prawdziwą ucztą dla naszych kubków smakowych. W kraju tym dominują przyprawy, które u nas nie są tak łatwo dostępne. Czym wyróżnia się kuchnia indyjska? Czy w Polsce znajdziesz dobrą restaurację serwującą wyśmienite, hinduskie dania? Czytaj dalej, by się o tym przekonać! 

Poznaj hinduską kuchnię bez opuszczania kraju 

Dużo łatwiejsza dostępność produktów, możliwość odwiedzenia indyjskich zakątków i podpatrzenia lokalnej kuchni - wszystko to sprawia, że jako miłośnicy wyrazistych, hinduskich potraw wcale nie musimy wybierać się w daleką podróż. Jeśli interesuje Cię dobra hinduska restauracja Warszawa z całą pewnością spełni marzenia Twoich kubków smakowych. W stolicy znajdziesz bowiem najlepsze restauracje serwujące indyjskie dania pachnące aromatycznym chili, kuminem, kolendrą i tamaryndem. Co najlepsze podawane potrawy niczym nie ustępują tym regionalnym, które możemy zjeść na wakacjach w Indiach.  

Czym cechuje się kuchnia indyjska? 

Chociaż kuchnia indyjska jest bardzo specyficzna regionalnie, istnieją pewne wspólne kwestie, które łączą różne praktyki kulinarne. Kuchnia indyjska w całym kraju jest w dużym stopniu zależna od curry, który podawany jest do wielu potraw - do gulaszu z mięsem, warzywami lub serem. Poszczególne mieszanki przypraw, stopień płynności i składniki są określane przez preferencje regionalne. Kuchnia indyjska jest także doskonale znana z ryżu, chociaż regiony południowych Indii używają ryżu w większym stopniu niż inne obszary. Wszystkie kuchnie regionalne opierają się na roślinach strączkowych. Kuchnia indyjska wykorzystuje prawdopodobnie większą różnorodność roślin strączkowych niż jakakolwiek inna kuchnia światowa. Używa się  w niej czerwonej soczewicy (masoor), bengalskiego grama (chana), czarnego grama (urad) i fasolę mung (mung).  

Wpływy zewnętrzne w kuchni hinduskiej 

Kulturowy wpływ handlu jest widoczny w kuchni Indii. Przyprawy indyjskie były bardzo pożądane przez kupców arabskich i europejskich. W zamian Indie otrzymały wiele towarów, które znacząco wpłynęły na ich tradycję kulinarną. Portugalscy kupcy przywieźli towary importowane z Nowego Świata, takie jak pomidory, ziemniaki i chili, które zostały głęboko zintegrowane z indyjskimi potrawami. Arabscy ​​kupcy przywieźli kawę i proszek asafetydy (żółtą przyprawę w proszku otrzymywaną z korzeni i kłączy rośliny o nazwie assa-foetida). 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%