Zamknij

Zalety noszenia nakładki na zęby na bruksizm.

11:38, 21.11.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:38, 21.11.2022

Jeżeli od dłuższego czasu nie potrafisz porządnie się wyspać lub budzisz się z obolałą szczęką z powodu nocnego zgrzytania zębami, najprawdopodobniej cierpisz na bruksizm, czyli nieświadome zaciskanie szczęki, co skutkuje ścieraniem się zębów i uczuciem silnego napięcia mięśni. Nie martw się jednak! Podpowiemy Ci jak pokonać tę przypadłość!

Jakie są przyczyny bruksizmu?

Bruksizm to schorzenie, które jest coraz bardziej popularne. Jest on zaliczany do przypadłości, która jest wieloczynnikowa, więc ciężko jest znaleźć jego jedną, główną przyczynę. Wcześniej twierdzono, że jest to jedynie problem natury stomatologicznej – obecnie jednak badacze mówią coraz częściej o jego innych przyczynach. Dopatrują się jego źródła w zaburzeniach snu, występowaniu przewlekłego stresu, zaburzeniach emocjonalnych i psychicznych, a nawet zaburzeniach gospodarki hormonalnej. W przypadku dzieci, bruksizm także występuje, choć nie jest to schorzenie zbyt popularne. Może ono minąć samoistnie i być tylko pewnym etapem w życiu, który jest spowodowany wyrastaniem zębów. Może mieć także inne, poważniejsze przyczyny – czasem wskazuje na obecność pasożytów w organizmie dziecka, dlatego ważne jest znalezienie jego podłoża już we wczesnych latach.

Czy da się komfortowo żyć z bruksizmem?

Oczywiście, można skutecznie zmniejszyć skutki, jakie niesie za sobą bruksizm. Jest na to wiele sposobów. Najbardziej popularnym z nich jest używanie specjalnej nakładki relaksacyjnej, którą umieszcza się na zębach przed snem. Dzięki specjalnemu materiałowi, z jakiego jest wykonana, jest ona całkowicie bezpieczna dla szkliwa, a zarazem wykazuje się dużą skutecznością w przypadku mimowolnego nocnego zgrzytania zębami. Nakładka na zęby może być także używana w trakcie dnia – na przykład w trakcie pracy, kiedy jesteśmy szczególnie narażeni na działanie stresu. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ tak naprawdę jest ona praktycznie niewidoczna, a jej założenie nie powoduje seplenienia. Prawidłowo dobrana nakładka na zęby powinna dokładnie przylegać do ich struktury, a także pasować do szczęki.

Jak działa nakładka na zęby?

Produkt ten jest umieszczany jest na łuku zębowym przed snem, co powoduje, że zęby górne i dolne są od siebie odizolowane, a co za tym idzie, niwelują zgrzytanie oraz zapobiegają ścieraniu się szkliwa zębów. Dzięki temu możemy zapewnić sobie lepszy komfort snu, ale również ochronę. W sklepie internetowym Domowy Stomatolog znajdziesz nakładki na zęby, które są wykonane z materiału termoformowalnego, czyli takiego, który w odpowiedniej temperaturze staje się plastyczny. Dzięki temu nawet w warunkach domowych będziesz mógł stworzyć idealnie dobraną do własnego uzębienia szynę, która jest znacznie tańsza od produktów oferowanych przez gabinety dentystyczne. Nasz asortyment przechodzi najwyższej jakości testy, dlatego nie musisz martwić się o bezpieczeństwo swojej jamy ustnej. Nie zwlekaj więc, sprawdź naszą szeroką ofertę produktów dostępnych na stronie Domowy Stomatolog i znajdź coś dla siebie!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%