Zamknij
REKLAMA

Nadchodzi Weekend Młodych! Jakie wydarzenia czekają na włocławian? [WYWIAD]

10.17, 23.11.2022 Materiał we współpracy z Centrum Kultury Browar B. Aktualizacja: 10.24, 23.11.2022
Fot. Archiwum.

W najbliższy weekend odbędzie się Weekend Młodych w Centrum Kultury Browar B. Młodzież z Włocławka oraz okolic będzie mogła wziąć udział w Zlocie Youtuberów oraz w Festiwalu Nowej Muzyki. Kto wystąpi na festiwalu? O tym opowiada dyrektorka Browaru B. Lidia Piechocka-Witczak. 

Nadchodzi Weekend Młodych. Wiemy, że jest skierowany do młodych ludzi z Włocławka. Jakie wydarzenia czekają na młodzież?

Lidia Piechocka-Witczak: W ramach Weekendu Młodych mamy dwa odrębne wydarzenia: Zlot Youtuberów i Festiwal Nowej Muzyki.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony na Facebooku Weekend Młodych, gdzie zamieszczamy na bieżąco wszystkie informacje dotyczące tego wydarzenia.

Jacy wykonawcy postanowili przyjechać do Włocławka?

W sobotę 26.11 od 17.00 w Centrum Kultury „Browar B.” wystąpią Smolasty, Dawid Artysta, Slowez, DJ Sztuka i Perfforma.

W niedzielę 27.11 od 17.00 w ramach Weekendu Młodych , w sali widowiskowej „Browaru” pojawią się Gibbs, Sarius, Antony Esca, DJ Sztuka i Perfforma.

Jacy YouTuberzy przyjadą?

W sobotę 26.11 od 15.00 spotkanie z Czajnikiem oraz Julią Wołczyńską, Dawidem Artystą i Antonym Escą.

W niedzielę 27.11 od 15.00 spotkania z twórcami legendarnego kanału “Matura To Bzdura” i Antonym Escą.

Tym pierwszym wyborem chcieliśmy rozszerzyć krąg odbiorców. I młodsi i starsi bowiem znają ten pomysł. Program „Matura to bzdura” był bardzo popularny i miał szerokie wiekowo spektrum odbiorców.

Dlaczego te dwa wydarzenia będą odbywać się w tym samym czasie?

Te dwa wydarzenia odbywają się w różnych godzinach. Każdy, kto ma wejściówki, będzie miał możliwość uczestniczenia w obydwu wydarzeniach.

Co te wydarzenia mają pokazać młodym ludziom? 

To jest odpowiedź na zainteresowania młodych ludzi. Chcieliśmy zaprosić młodzież do udziału w wydarzeniach, których naprawdę potrzebuje. Ankiety przeprowadzone przez nas wcześniej wśród młodych ludzi pokazały, że spotkania z youtuberami oraz określony rodzaj muzyki, to klimaty bliskie młodzieży.

Błyskawiczne tempo, w jakim rozeszły się wejściówki na obydwa wydarzenia, pokazuje, że to był strzał w dziesiątkę. Nadal odbieramy telefony z pytaniami, czy są jeszcze wejściówki na Weekend Młodych. To dla nas super wiadomość.

Czy te imprezy będą kontynuowane, cykliczne?

Na pewno będziemy je organizować jeszcze przez następne dwa lata. Środki bowiem, dzięki którym, zarówno wrześniowe UNITED SESSION jak i obecny ZLOT YOUTUBERÓW oraz FESTIWAL NOWEJ MUZYKI, możemy organizować to fundusze norweskie, pozyskane przez włocławski Urząd Miasta z Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014-2021 oraz z budżetu państwa, w ramach programu ROZWÓJ LOKALNY.

Wydarzenie jest organizowane w cyklu projektowym „WŁOCŁAWEK -MIASTO NOWYCH MOŻLIWOŚCI. TUTAJ MIESZKAM, PRACUJĘ, INWESTUJĘ I TU WYPOCZYWAM”.

Bilety rozeszły się bardzo szybko, jak Pani powiedziała, spodziewaliście się tego? 

Mieliśmy taka nadzieję. Młodzież nas nie zawiodła. 

Jakie działania podejmie jeszcze Browar, żeby zachęcić młodych ludzi do udziału w kulturze?

Właściwie podejmujemy takie działania permanentnie. Choćby teraz realizujemy projekt „Wolne myśli”, którego głównym założeniem jest przygotowanie młodzieży do udziału w debacie oksfordzkiej, będącej świetnym narzędziem edukacyjnym, pomagającym w tworzeniu nawyków ułatwiających pracę w grupie i budowaniu pełnej, skutecznej argumentacji swojego stanowiska, uczących kultury komunikacji. To bardzo praktyczna umiejętność. Projekt dofinansowany został przez Fundację Empiria i Wiedza.

Propozycje dla młodzieży są różnorodne, np. program „Parafka” , czyli edukacja prawna z perspektywy realizacji potrzeb kulturalnych, dofinansowany przez Urząd Miasta Włocławka.

Regularnie, w każdym tygodniu organizujemy zajęcia sekcyjne w różnych dziedzinach sztuki, głównie z myślą o młodym odbiorcy kultury, ale nie tylko.

Zobacz, kto wystąpi podczas Weekendu Młodych

Dawid Artysta

W 2022 szturmem wtargnął na scenę rapową, tworząc masę hitów! Spora część z nich wybiła się za sprawą Tiktoka! Każdy z Was słyszał pewnie "Kocimiętkę" lub "Pakuje Walize". To właśnie sprawka Dawida!

Antony Esca

Twórca najpopularniejszego trendu na tiktoku w 2022 "Diss na Budziki", za sprawą którego jego piosenka stała się viralem! Stale rozwija się muzycznie tworząc coraz lepsze nutki! Jego show to gwarancja dobrej energii i pozytywnego vibe'u!

Sarius

Dla tych co chcą go poznać bliżej, zachęcamy do przesłuchania utworu "Wiking". Sarius stale gra koncerty i tworzy nowe piosenki! Ostatnio mogliśmy oglądać go również przy okazji jego drugiej pasji jaką są sporty walki!

Matura to Bzdura

Legendy polskiego Youtube, tworzą treści od ponad 10lat! Ich kontent to sondy uliczne i zadawanie pytań maturalnych/naukowych ludziom!

Nie raz gościli na swoim kanale wyjątkowych gości!

Podczas spotkania będzie przeprowadzone Q&A oraz będzie można zrobić sobie zdjęcia z MTB! Kto wie, może to WY zadacie pytania do Matura to Bzdura?

Czajnik 

Twórca na Youtube, a jego kanał to jeden z najszybciej rozwijający się w Polsce! Gdy wszyscy mówią, że nie da się wybić na Youtube on to zrobił!

Tworzy bardzo dynamiczny kontent lifestylowy oraz jest mistrzem YT Shorts i Tiktoków!

Podczas spotkania będzie przeprowadzone Q&A oraz będzie można zrobić sobie fotki z Czajnikiem!

Gibbs 

Raper oraz producent muzyczny! Założyciel Dopehouse! Jego największy hit "Piękny Świat" jest wam doskonale znany! Gibbs stale jeździ i gra bardzo duże koncerty po całej Polsce! Cieszymy się, że zagości również we Włocławku. 

Smolasty

Kto nie zna jego hitów na czele z "Duże Oczy" czy "Sezon"?

Smolasty to jeden z najpopularniejszych raperów na listach Spotify! W swojej muzie obraca się w bardzo różnorodnej stylistyce od R&B aż do mocnego rapu!

(Materiał we współpracy z Centrum Kultury Browar B. )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%