Zamknij
REKLAMA

Czy kurierzy jeżdżą w soboty?

08:58, 13.06.2019 | artykuł sponsorowany

Zbyt długo zwlekałeś z zamówieniem przesyłki? Wybrany przedmiot kupiłeś dopiero pod koniec tygodnia i teraz zachodzisz w głowę, czy zdąży dojść na czas?

Czy kurier pracuje w sobotę? Możemy Cię uspokoić: wiele firm kurierskich w ramach dodatkowej usługi doręcza przesyłki nawet w sobotę.

Przesyłka również w sobotę

Zamówienia składane w czwartki, czy piątki zdarzają się bardzo często. W takich sytuacjach przesyłka na weekend trafia do sortowni. Tam oczekuje na transport. Jeśli jednak bardzo nam zależy na tym, aby zamówiony przedmiot dotarł wcześniej, można skorzystać z innego rozwiązania. Okazuje się, że wiele firm kurierskich pracuje w soboty. Zdecydowana większość nich proponuje usługę dodatkową i w jej ramach doręcza przesyłki właśnie w sobotę. Trzeba jednak podkreślić, że jak na razie niewiele firm decyduje się na obsługę klientów w niedziele i święta.

Jak to działa w praktyce?

Wśród firm, które proponują nam dostawę w sobotę jest oczywiście cieszący się ogromną popularnością InPost. Firma przetwarza zamówienia przez 24 godziny 7 dni w tygodniu. Paczki dostarczane są do drzwi odbiorcy lub do jednego z paczkomatów – jednak w standardzie jest odbiór przez pięć dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku. Jeśli zależy nam na czasie, musimy zdecydować się na usługę dodatkową, czyli doręczenie w sobotę. Jak to wygląda w praktyce? Wystarczy po prostu już na etapie składania zamówienia wybrać taką opcję. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które codziennie pracują do późnych godzin wieczornych, albo zwyczajnie w tygodniu mają tyle zajęć, że wracają do domu po nocach. Kurier w sobotę nie jest więc już zaskakującym zjawiskiem – usługa ta wręcz cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Trzeba jednak zaznaczyć, że jest ona realizowana tylko dla przesyłek nadanych przez nadawców w piątek do miast z oddziałami sieci kurierskiej InPost. Warto to więc sprawdzić przed złożeniem zamówienia. Jeśli nie macie pewności, skontaktujcie się telefoniczne z firmą
i dopytajcie, czy taki odbiór będzie możliwy.

Paczka czeka w… paczkomacie

W przypadku firmy InPost coraz częściej zdarza się, że smsa z informacją o możliwości odbioru przesyłki z paczkomatu otrzymujemy w sobotę. Jak to możliwe? Wiele oddziałów pracuje właśnie w ten dzień, aby klienci w wolny dzień mogli odebrać swoją przesyłkę. Jak sprawdzić, czy rzeczywiście załapiemy się na sobotni odbiór? - Jeśli w sobotę po godzinie 9:00 sprawdzicie status przesyłki na stronie śledzenie przesyłki i będzie wówczas miała status „Przekazano do umieszczenia w paczkomacie", to z dużym prawdopodobieństwem otrzymacie ją właśnie w sobotę – uchyla rąbka tajemnicy InPost. Warto jednak zaznaczyć, że dotyczy to wyłącznie paczek zamówionych do paczkomatu. W przypadku przesyłki kurierskiej taka zasada nie obowiązuje i zostanie ona wysłana w trybie standardowym – z doręczeniem najprawdopodobniej w poniedziałek.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA