Zamknij
REKLAMA

Kompletne wyposażenie straży pożarnej

09:29, 09.12.2019 | materiały partnera

Jeden z najniebezpieczniejszych zawodów nie bez powodu cieszy się tak dużym szacunkiem wśród społeczeństwa. Dola strażaków bywa ciężka i nie ma co się temu dziwić. Nieustanna walka z żywiołem po to, by ocalić ludzkie życie oraz dobytek nie jest łatwa. Niewielkie niedopatrzenie podczas akcji może też okazać się śmiertelnie niebezpieczne.

Nie sposób wyruszać na akcje bez niezbędnego sprzętu. Ten nie może być wysłużony i zużyty, bo inaczej nie spełni swojej roli w najważniejszym momencie. Strażacy doskonale o tym wiedzą, gdyż wykonując swoją profesję zdani się poniekąd na łaskę swojego ekwipunku. Powinno się zachować wszelkich starań, by sprzęt ten nie zawiódł, kiedy jest szczególnie potrzebny.

Niczym pistolet dla policjanta

Choć obecny zakres działania straży pożarnej jest dość szeroki, wciąż istotną część wyjazdów stanowią te mające na celu ugaszenie ognia. Praca w tych warunkach jest szczególnie niebezpieczna. Dlatego tak istotne jest to, by używana przez strażaka prądownica robiła to, co do niej należy. Taki element wyposażenia można nabyć np. tutaj:
https://strefa998.pl/91-pradownice-wodne-52.

Nie ma mowy o stawianiu na możliwie jak najniższą ceną. Najważniejszym kryterium przy zakupie sprzętu strażackiego powinna być jego jakość. Strażacy wyruszający do walki z żywiołem muszą mieć pewność, że dysponują narzędziami pozwalającymi im okiełznać zastaną sytuację. Dobra prądownica strażacka nie jest tania, ale nie zawiedzie w najmniej oczekiwanym momencie.

Ubiór do zadań specjalnych

Nie do przyjęcia byłoby, żeby strażacy wyruszali na akcję w zwyczajnym stroju. Zważywszy na to, w jak trudnych i nietypowych warunkach przyjdzie im pracować podczas akcji, zmuszeni są sięgnąć po odzież specjalistyczną. W innym przypadku ryzykowaliby często własne zdrowie i  życie, gdyby np. mieli na sobie łatwopalne ubrania. To byłoby niedopuszczalne.

W wysokich temperaturach zwykłe obuwie uległoby wręcz stopniu. Co innego na przykład buty strażackie haix o podwyższonej odporności. Takie, jak te dostępne tutaj: https://strefa998.pl/buty-strazackie/1806-buty-strazackie-haix-fire-eagle.html są w stanie wytrzymać temperatury przekraczające nawet 250°C. To najlepszy dowód na to, że buty haix można używać podczas gaszenia pożarów.

Profesja strażaka nie jest łatwa, lecz przy użyciu specjalistycznego ubioru i sprzętu staje się bezpieczniejsza, jak i efektywniejsza. Dlatego tak ważne jest by każdy z tych składników cechowała najwyższa jakość i odpowiedni stan. Na czymś takim nie można pod żadnym pozorem oszczędzać.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA