Zamknij
REKLAMA

Eko Architektura - lider na rynku drewnianych domków

14:31, 25.03.2020 | art.sponsorowany

Każdy z nas marzy o posiadaniu niewielkiego domku letniskowego, który powoli choć na chwilę uciec od zgiełku miasta. W tym celu wielu Polaków decyduje się na zakup działki w jednej z malowniczych części naszego kraju, a także wybudowaniu tam niewielkiego domku letniskowego. Spoglądając na trendy w architekturze, wysoko w rankingu plasują się drewniane domki. Te funkcjonalne konstrukcje doskonale wtapiają się w tło, a także nawiązują do tradycji panujących w danym regionie. Na polskim rynku większość tego typu konstrukcji wykonywana jest przez firmę Eko Architektura, która za cel postawiła sobie spełnienie marzeń naszych rodaków. Jej dyrektor – Przemysław Bacewicz zgodził się odpowiedzieć na kilka spośród naszych pytań.

Panie dyrektorze, proszę opowiedzieć o działalności waszej firmy. Kiedy zauważył Pan wzrost zainteresowania drewnianymi konstrukcjami, a także proszę wyjaśnić, co oprócz domów znajduje się w Waszej ofercie.

Eko Architektura, jest jedną z niewielu firm, która w całości poświęciła się produkcji domków drewnianych. Przyznam, iż nasze początki nie były łatwe, gdyż Polaków trudno było przekonać do drewna. Duży wpływ na to miał poprzedni ustrój, w którym wszystko musiało być betonowe. Na szczęście ten okres w dziejach minął, a nasi rodacy odkryli czym jest drewno, a także jak  fantastycznym jest  materiałem. Jedna z naszych specjalności jest budowa domków drewnianych. Polacy zafascynowani tym, co dzieje się u naszych północnych sąsiadów, coraz częściej pytają o alternatywę dla konstrukcji betonowych. Robią to nie tylko z myślą o sobie, ale i swoich bliskich. Wiedzą, iż drewno jest materiałem pochodzenia naturalnego i wykazuje wiele prozdrowotnych właściwości.

W naszej ofercie oprócz drewnianych domków letniskowych, których w Polsce jest coraz więcej, tworzymy całe kompleksy wypoczynkowe. Zgłaszają się do nas prywatne firmy, które tworzą ośrodki wzorowane na architekturze skandynawskiej. Oprócz tego chętnie podejmujemy się budowy:

  • Drewnianych przydomowych saun,
  • Drewnianych wiat i garaży,
  • Domków ogrodowych,
  • Domków na narzędzia,
  • Miejsc dla dzieci, w tym popularnych domków na drzewach,
  • Zajmujemy się również wykończeniem drewnianych konstrukcji,

Każdy z naszych projektów przechodzi szereg kontroli, których zadaniem jest wykazanie, czy dany produkt jest w pełni bezpieczny dla użytkowników.

Panie dyrektorze, czy Pana firma tworzy jedynie projekty parterowe?

Eko Architektura posiada rozbudowaną ofertę skierowaną do każdego mieszkańca tego kraju. Nasze projekty nierzadko dostosowywane są do indywidualnych potrzeb klientów. W przypadku każdego drewnianego domu istnieje możliwość stworzenia konstrukcji parterowej, jak i jedno, a nawet dwupiętrowej. Wszystko zależy od decyzji klienta, a także obliczeń naszych inżynierów. Staramy się, aby każdy projekt był jedyny w swoim rodzaju. Wiemy, iż każdy pragnie o posiadaniu miejsca, w którym będzie mógł obcować z naturą, i w którym będzie czuł się komfortowo i bezpiecznie. Takie właśnie są nasze domy, które ponadto pozwalają oszczędzić na rachunkach za ogrzewanie i prąd, wykończenie, a także późniejsze użytkowanie. Drewniane domy nie wymagają dodatkowej obróbki. Same w sobie są piękne i korzystnie wpływają na nasze zdrowie.

W jaki sposób drewno wpływa na nasz organizm?

Drewno posiada szereg właściwości prozdrowotnych. Badania nad wykazaniem tego, trwały wiele lat. Osoby, które brały udział w tych doświadczeniach jednoznacznie wskazywały, iż drewniane konstrukcje uspokajają nerwy. Ciepła barwa drewna pozwala odpocząć. Brak chemicznego pokrycia ścian, sprawia, osoby cierpiące na przewlekłe migreny, po pewnym czasie przestają odczuwać uciążliwy ból. Drewno było  materiałem niedocenionym. Na szczęście dzięki rozmowie o nim, coraz więcej osób pragnie otaczać się drewnem. Kupując drewniany dom letniskowy, mogą być Państwo pewni, iż Wasz projekt powstanie w niecały miesiąc, i zostanie dostarczony na wybrane przez Państwa miejsce. Dodatkowo zostanie objęty gwarancją, która umożliwią dokonywanie niezbędnych napraw, które pozwolą długo cieszyć się upragnionymi wakacjami.  

(art.sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA