Zamknij
REKLAMA

Jak wypożyczyć atrakcyjnie samochód?

10:31, 31.07.2020 | materiały partnera

Wypożyczalnie samochodów z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Wciąż zwiększa się grupa tych osób, które preferują taką właśnie formę zapłaty za jazdę samochodem. Wolą wypożyczyć, niż wziąć w leasing lub na kredyt czy za gotówkę. Okazuje się bowiem, że taka opcja jest jedną z najbardziej opłacalnych, a do tego bezstresowych. Podpisujemy umowę, opłacamy daną kwotę i zupełnie niczym się nie martwimy. Żadnych przeglądów, wizyt u mechanika, wydatków związanych z awariami. Jeździmy autem jakim chcemy, wymieniamy go, kiedy chcemy i w pełni cieszymy się komfortem jazdy na każdym pokonanym kilometrze. Czyż można więc chcieć czegoś więcej?

Wybór odpowiedniej wypożyczalni samochodów

Bez wątpienia kluczowe znaczenie w całej procedurze wynajmu aut ma niewątpliwie sama wypożyczalnia samochodów. Wiadomo, iż jedna drugiej na pewno nie jest równa i nie każda jest w stanie zagwarantować klientowi to, czego ten chce i na czym mu zależy. Należy więc sprawdzić oferty kilku miejsc, porównać je i dopiero wtedy zdecydować się na taką opcję, która będzie najbardziej opłacalną. Na im więcej elementów zwrócimy uwagę, tym wybór będzie lepszy i satysfakcja współpracy z daną wypożyczalnią dużo większa.

Nowoczesna flota samochodowa to podstawa

Z całą pewnością jednym z kluczowych elementów, na jakich na pewno należy się skupić jest flota samochodowa. Im ona bardziej nowoczesna, tym z pewnością zadowolenie większe i ilość klientów wciąż się powiększająca. Wiadomo, iż klient płacąc, pragnie uzyskać maksymalny komfort i przyjemność jazdy. Taką są w stanie zagwarantować nowe samochody, dlatego też, jeśli wypożyczalnia samochodów dba o to, klienci są zadowoleni i  z taką firmą współpracują, polecając ją dalej. Nowsze samochody to mniej wizyt u mechanika, mniejsza ich awaryjność, większa wygoda kierowania. Dobre wypożyczalnie aut posiadają w swojej ofercie tak różnorodne pojazdy, że bez wątpienia są one w stanie sprostać potrzebom i oczekiwaniom nawet tych najbardziej wymagających odbiorców.

Atrakcyjne ceny i promocje

Kolejnym, niezwykle ważnym elementem na jakim na pewno należy w pełni się skupić są atrakcyjne ceny i liczne promocje. Wiadomo, że to, ile zapłacimy za daną ofertę, ma dla nas kluczowe znaczenie. Nie bez powodów bowiem szukamy wielu propozycji, by spośród nich wybrać te najlepsze i najbardziej dla nas korzystne. Jedna wypożyczalnia samochodów drugiej nie jest równa, dlatego też im lepiej prześledzimy rynek, tym na pewno uda nam się współpracować z lepszą firmą i to na odpowiednich dla nas zasadach.

Wypożyczalnia samochodów a kwestia ubezpieczenia

Samo wypożyczenie auta to jedno, ale kolejną, bardzo ważną rzeczą, na jakiej należy się skupić jest kwestia ubezpieczenia. Zanim w ogóle przeczytamy umowę, musimy dowiedzieć się, co ono oferuje. Wiadomo bowiem, że to wypożyczalnia samochodów zajmuje się kwestią OC auta, jednak w każdym przypadku ten zakres jest inny, a do tego zapisy w umowie znacząco się między firmami różnią. Trzeba więc przeczytać umowę, a następnie spojrzeć na ofertę całej ubezpieczalni. W wyniku na przykład wypadku lub kradzieży auta, należy mieć 100% pewność, że wszelkie szkody pokrywane są z AC, a nie z naszej kieszeni i my jako klienci wypożyczalni nie jesteśmy na tym absolutnie stratni.

Limity kilometrów - czyli jak to wygląda?

Na rynku każda wypożyczalnia samochodów działa na nieco innych zasadach i każda skupia się na innych kwestiach. Jednym z zapisów umowy są kilometry. Zdarza się bowiem tak, że wiele firm wypożyczających auto posiada określony limit kilometrów. Jeśli więc ktoś wybiera dany samochód, ma określone ile maksymalnie kilometrów może zrobić danego dnia czy miesiąca. Jest to bardzo dużym ograniczeniem, gdyż na przykład chcemy wypożyczyć samochód na dwa tygodnie i jechać nim na wakacje. Dojazd na miejsce to 1200 kilometrów. Maksymalny limit wynosi 500 kilometrów dziennie. I co? W takiej sytuacji podróż trzeba byłoby rozłożyć na trzy dni. Wybierając więc wypożyczalnię, warto kierować się opcją, że nie dostajemy limitów kilometrów, bo to otwiera przed nami dużo większe możliwości i brak problemów.

Pomoc drogowa - istotna kwestia

Wiele wypożyczalni, które działają na naprawdę wysokim poziomie, oferuje klientom pomoc drogową w wyniku różnego rodzaju zdarzeń, jakie mają miejsce na drodze. Nie trzeba więc absolutnie niczym się przejmować, że auto miało stłuczkę, że nastąpiła awaria i auto dalej nie jedzie. Wystarczy zadzwonić, a pomoc drogowa zjawi się w każdym miejscu, w jakim tylko jesteśmy. Warto ten aspekt mieć  na uwadze i się na nim skupić, bo tak naprawdę nie mamy pojęcia, co się może zdarzyć na drodze. Na wiele rzeczy nie mamy po prostu wpływu, dlatego też i w tej kwestii lepiej być wyczulonym.

Dobra wypożyczalnia samochodów jest w stanie w 100% spełnić nasze potrzeby, oczekiwania i wymagania. Trzeba jedynie znaleźć odpowiednie miejsce, a to na pewno okaże się być idealnym, by w nim wypożyczać auto, jakim będziemy poruszać się po drodze.

(Materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA