Zamknij
REKLAMA

Czy warto zainteresować się bezprzewodowym systemem audio?

08:45, 06.08.2020 | materiały partnera

Wiele osób marzy o zestawie kina domowego. Wystarczy jednak, że przed oczyma pojawi się wizja plątaniny kabli, a niemal każdy potencjalny kupiec zaczyna zastanawiać się nad tym, czy tego rodzaju inwestycja ma w ogóle sens. Na szczęście, mamy do czynienia z problemem, z którym jesteśmy w stanie się uporać. Rozwiązaniem okazuje się w jego przypadku zakup bezprzewodowego kina domowego. Nie można jednak zapominać o tym, że brak przewodów dotyczy przede wszystkim tylnych kanałów. Jest to zrozumiałe, gdy weźmie się pod uwagę to, że właśnie ich zasilanie z wykorzystaniem kabli generuje najwięcej trudności, a tym samym przyczynia się do największego dyskomfortu. Ratunkiem w takiej sytuacji okazują się być głośniki bezprzewodowe.

Zalety rozwiązania Głośniki bezprzewodowe są promowane jako metoda skutkująca łatwym do zastosowania, a jednocześnie dyskretnym nagłośnieniem. Bardzo często mamy do czynienia z unikatową ozdobą salonu, jest to także niekwestionowana atrakcja dla gości zwłaszcza, jeśli oni sami nie mają pojęcia o tym, jak technika audio prezentuje się współcześnie. Zdecydowana większość głośników bezprzewodowych odznacza się nowoczesnym wyglądem, choć w sprzedaży nie brakuje również takich, które nawiązują do modnego ostatnio stylu vintage. Bez względu jednak na to, jaka stylistyka przypada nam bardziej do gustu, możemy mieć pewność, że natrafimy na rozwiązania nie tylko oryginalne, ale i rzeczywiście funkcjonalne. Jakby tego było mało, głośniki w takich bezprzewodowych kinach domowych mogą być zasilane na dwa sposoby. Najczęściej mamy do czynienia z zasilaniem z gniazdka, choć modne są także wbudowane w nie akumulatorki. Rozwiązanie tego typu przyczynia się do zwiększenia mobilności sprzętu. Liczba kabli jest przy tym ograniczona do jednego – odpowiadającego właśnie za zasilanie. Samo bezprzewodowe odtwarzanie muzyki nie jest już nowością. Pozwala na nie wiele urządzeń audio począwszy od radioodbiorników aż po wspominane tu kino domowe. Taką funkcję oferują nam także telefony komórkowe, tablety, a niekiedy również telewizory. Jeśli decydujemy się na odtwarzanie audio prosto z sieci, nie możemy nie zgodzić się z tym, że mamy do czynienia z wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób wybiera właśnie tą opcję. W Internecie znajduje się przecież ogromna baza nagrań. Możemy być zatem pewni, że materiału do słuchania nie powinno nam zabraknąć. Jeśli analizujemy systemy audio, z pewnością szybko odkryjemy, że jednym z najpopularniejszych urządzeń są dziś tak zwane odtwarzacze sieciowe. Pozwalają one na obsługę serwerów ze streamingiem, a do tego często mają wbudowany dysk twardy, dzięki czemu możliwe staje się przechowywanie na nich własnych cyfrowych kolekcji. Korzystanie z takich odtwarzaczy nie jest skomplikowane także dlatego, że ich zdecydowana większość jest wyposażona w złącze USB. Jego rodzaj jest zwykle uzależniony od tego, z jakim modelem urządzenia mamy do czynienia. Multimedialne odtwarzacze sieciowe mają i ten plus, że pozwalają na sterowanie nimi z poziomu aplikacji na telefony komórkowe.

Zobacz ofertę systemów bezprzewodowych audio w ofercie Nautilus: https://salony.nautilus.net.pl/produkty/kolumny/bezprzewodowe-aktywne/

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA