Zamknij
REKLAMA

Co to jest mini dron? Do czego służą mini drony?

12:57, 25.09.2020 | materiały partnera

Mini drony, czasami nazywane nano dronami, to niedużych rozmiarów urządzenia, które pełnią funkcje zbliżone do pełnowymiarowych dronów. Zbliżone, bo nie dokładnie takie same – niewielkie rozmiary nie pozwalają im na posiadanie tak wielu możliwości, jakie mają ich pełnowymiarowe odpowiedniki.

Mini drony są chętnie wybierane przez początkujących, którzy chcą dopiero spróbować latania dronem. Te urządzenia są tańsze niż standardowe drony, a ich mniejsze rozmiary sprawiają, że łatwiej jest nimi sterować, co jest szczególnie ważne dla początkujących.

Profesjonalne zastosowania mini dronów

Czy jednak mini drony to sprzęt wyłącznie dla amatorów? Niekoniecznie. Mini drony mają podobne profesjonalne zastosowania, co ich pełnowymiarowe odpowiedniki.

Po pierwsze, mini drony dobrze sprawdzają się w fotografii, zwłaszcza w sytuacjach, kiedy nie chcemy, aby latający w powietrzu sprzęt rzucał się w oczy. Niektóre z mini dronów posiadają bardzo dobre kamery, które są w stanie nagrywać filmy i robić zdjęcia w jakości HD. Inne oferują trójwymiarowy obraz, pozwalający nam na uzyskanie perspektywy „z pierwszej osoby”.

Mini drony jako szpiegowski gadżet

Innym zastosowaniem mini dronów są kwestie związane z bezpieczeństwem i ochroną mienia. Mini drony są chętnie wykorzystywane przez wojsko, ponieważ ich małe rozmiary pozwalają im na dotarcie nawet w trudno dostępne miejsca i pozostanie niezauważonym. Mini drony są też wykorzystywane w monitorowaniu obszarów i budynków, zwłaszcza w miejscach, gdzie dostęp jest utrudniony. Wyposażone w kamery są w stanie nie tylko nagrywać materiał, ale także przekazywać go do użytkowników w czasie rzeczywistym.

Modele takie jak Visuo ZEN Mini 4K idealnie sprawdzają się w takich sytuacjach – ten dron posiada wbudowaną kamerę 4K, funkcję przesyłania obrazu w czasie rzeczywistym oraz możliwość poruszania się po wyznaczone przez użytkownika trasie wzdłuż wskazanych punktów orientacyjnych. Więcej o tym urządzeniu przeczytasz na https://kapitandron.pl – polskim sklepie zajmującym się sprzedażą dronów zarówno do celów amatorskich, jak i profesjonalnych.

Zalety mini dronów

To, co wyróżnia mini drony, czyli ich niewielkie rozmiary, stanowi równocześnie podstawę ich najważniejszych zalet.

Najczęściej wskazywanym plusem jest po prostu niska cena dronów. Mini drony są znacznie tańsze od pełnowymiarowych modeli – w wyżej wymienionym sklepie możemy kupić mini drona JJRC H36. Te urządzenia mogą kosztować mniej niż niektóre zabawki dla dzieci, co sprawia, że są chętnie kupowane jako prezenty, ale także jako urządzenia do nauki latania dronem.

Kolejną zaletą mini dronów jest ich łatwość obsługi. Niewielkie rozmiary dronów powodują, że łatwiej jest wznieść je w powietrze, a następnie kontrolować, co ma kolosalne znaczenie, kiedy dopiero uczymy się latania. Pierwsze kroki możemy wykonać nawet we własnym mieszkaniu, jeżeli obawiamy się, że na otwartej przestrzeni dron gdzieś nam zaginie lub wymknie się spod kontroli.

Ostatnią zaletą, którą chcielibyśmy podkreślić, jest ich elastyczność. Mini drony sprawdzą się zarówno jako zabawka dla dzieci, jako hobby dla amatora i jako źródło zarobku dla profesjonalisty. Ponadto ich budowa jest zwykle bardziej „skoncentrowana” w przeciwieństwie do klasycznych dronów, które mają bardziej rozłożystą powierzchnię, co sprawia że mini drony są bardziej odporne na ewentualne kolizje i upadki z wysokości. Jest to bardzo ważne dla wszystkich początkujących – jak powszechnie wiadomo, póki nie upadniesz, to się nie nauczysz.

Ogólna ocena

Mini drony mogą być początkiem fantastycznej przygody z dronami, która może łatwo przerodzić się w hobby na długie lata. Jednak nawet jeżeli tak się nie stanie lub gdy po jakimś czasie po prostu będziemy musieli zrezygnować z tego sposobu spędzania wolnego czasu, nie będziemy mieć poczucia, że zmarnowaliśmy dużo pieniędzy.

Mini drony to też ciekawy pomysł na prezent, także dla tych najmłodszych, którzy często są najbardziej wymagający – kupując młodemu gadżeciarzowi drona, z pewnością nabijemy sobie trochę punktów.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA