Zamknij
REKLAMA

Schody zewnętrzne z kamienia – co trzeba o nich wiedzieć?

14:08, 02.10.2020 | materiały partnera

Schody kamienne są coraz chętniej wybierane przez inwestorów. Stanowią doskonałą alternatywę dla produktów z drewna lub betonu. Wyróżniają się trwałością, estetyką oraz oryginalną strukturą. Do ich zalet należy także duża różnorodność – artykuły można nabyć w wielu wariantach kolorystycznych.

Sprawdź, dlaczego schody z kamienia to dobra inwestycja

Dobór odpowiednich materiałów wykończeniowych to kwestia, którą warto przemyśleć przed zakupem. Bardzo dobrze sprawdzają się schody zewnętrzne z kamienia. Choć trzeba na nie przeznaczyć sporą część budżetu remontowego, stanowią inwestycję na lata. Naturalne surowce charakteryzują się bowiem wysoką odpornością na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, a także są niezwykle wytrzymałe.

Wśród atutów takich rozwiązań należy wskazać efektowny wygląd. Ponadto, dzięki zastosowaniu rozmaitych metod obróbki, produkty odznaczają się oryginalną fakturą. Warto nadmienić, że schody z kamienia zewnętrzne doskonale prezentują się nawet po wielu latach użytkowania. Aby wyglądały jak nowe, wystarczy je wyszlifować.

Kamienie na schody zewnętrzne – zalety i wady poszczególnych materiałów

Rynek materiałów budowlanych wyróżnia się mnogością wariantów. Pod uwagę najczęściej bierze się schody kamienne z marmuru lub granitu. Rzadziej rozważa się artykuły z piaskowca czy trawertynu, ponieważ nie są one tak trwałe, jak inne surowce. Ponadto, mogą ulec ścieraniu, a niektóre z nich wymagają dodatkowego zabezpieczenia żywicą. Decydując się na schody zewnętrzne z kamienia, warto postawić na produkty o chropowatej strukturze, chroniącej przed poślizgnięciem. Opcjonalnie można zdecydować się na listwy lub wykonać delikatne żłobienia, zapewniające stabilność.

Do najpopularniejszych surowców, z których wytwarza się schody kamienne, zaliczany jest marmur. Cechuje go elegancki wygląd – kiedyś kamień ten często zdobił pałace arystokratów. Materiał nie jest podatny na wilgoć, dlatego łatwo utrzymać go w dobrym stanie. Trzeba jednak uważać na detergenty powodujące odbarwienia. Na schody zewnętrze z kamienia stosuje się także granit. Artykuł ten uchodzi za niezniszczalny, ale jego cena jest stosunkowo wysoka, dlatego niektórzy inwestorzy sięgają po produkty, składające się z granitowej powłoki i podstawy z piaskowca.

Schody zewnętrzne z granitu to doskonały wybór!

Granit to materiał dla wymagających – schody z kamienia zewnętrzne są odporne na skrajne warunki atmosferyczne i nie ścierają się. Do zalet tego szlachetnego kruszcu należy również łatwa konserwacja – elementy można czyścić nawet silnymi detergentami. Schody kamienne z granitu wyróżniają się także niesamowitym wyglądem i różnorodną teksturą. Są dostępne w wielu wariantach – od odcieni jasnego beżu po szare lub czarne tonacje. Stąd wspaniale komponują się zarówno na tle klasycznych, jak i nowoczesnych budynków.
 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA