Zamknij

Kredyt konsolidacyjny przez internet

07:29, 07.10.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 07:33, 07.10.2020

Coraz więcej osób podejmuje starania w celu zaciągnięcia nietypowego zobowiązania, jakim jest kredyt konsolidacyjny. Jego zaletą nie jest wcale otrzymanie finansowego wsparcia w postaci środków pieniężne, chociaż o takie też można się starać, ale przede wszystkim ułatwienie spłaty zobowiązań zaciągniętych wcześniej. Dzięki konsolidacji kredytów kredytobiorca uzyskuje optymalny komfort regulowania zadłużeń, a nawet ma możliwość generowania oszczędności finansowych.

Szczegółową charakterystykę takiego zobowiązania przedstawiamy poniżej. Szczególną uwagę skupiliśmy zagadnieniu, takim jak kredyt konsolidacyjny przez internet ( https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny ), bo przecież możliwość współpracy z instytucją bankową bez konieczności wychodzenia z domu jest tak pożądana. Nie chodzi już tylko o coraz większe wymagania Polaków w zakresie wykorzystywania nowoczesnej technologii, chociaż większość banków właśnie takową zauważa. W czasach, w których panuje pandemia koronawirusa to właśnie kontakt pośredni i społeczną izolację zalecają specjaliści.

Kredyt konsolidacyjny - istota funkcjonowania

Kredyt konsolidacyjny pozwala połączyć co najmniej dwa zobowiązania różnego typu w jedno. Co więcej, umożliwia połączenie kredytów, jakie kredytobiorca zaciągnął w różnym czasie. Konsolidacja może dotyczyć kredytów gotówkowych na dowolny cel (https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe ), kredytów celowych, limitów na karcie kredytowej czy kredytów odnawialnych. To kredytobiorca wskazuje zobowiązania, jakie mają ulec połączeniu. Całą procedurą zajmuje się "nowy" bank, który spłaca wskazane zobowiązania i ustanawia jedno, połączone na nowych, znacznie atrakcyjniejszych warunkach.

Po co tak naprawdę bierze się kredyt konsolidacyjny? Wniosek online składa się w celu uzyskania komfortu regulowania zobowiązań, które teraz spłaca się w jednej racie i to po uzyskaniu lepszych warunków kredytowych. Weźmy pod uwagę, że zobowiązania zaciągnięte kilka lat temu były znacznie mniej opłacalne aniżeli te, jakie oferują banki dzisiaj.

Zaciągając kredyt konsolidacyjny, kredytobiorca może liczyć na wydłużenie okresu kredytowania, a więc powstaje więcej rat o niższej wartości. To z kolei poprawia zdolność kredytową i pozwala odzyskać płynność kredytową. Lepsza zdolność kredytowa to z kolei szansa na zaciągnięcie dodatkowych środków. Klient uzyskuje też optymalny komfort współpracy z tylko jednym bankiem, spłaca tylko jedną ratę w wyznaczonym terminie, dzięki czemu znacznie lepiej zarządza własnym budżetem.

Dla kogo kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny uznawany jest za doskonały produkt oddłużeniowy, ponieważ "nowy" bank spłaca wszelkie zobowiązania i oferuje jeden na lepszych warunkach. Okazuje się jednak, że kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych przez internet nie jest dostępny dla wszystkich. W przypadku tego zobowiązania banki weryfikują potencjalnych kredytobiorców, sprawdzając ich zdolność, a więc wypłacalność. W ten sposób minimalizowane jest ryzyko kredytowe. Większość instytucji bankowych generuje raporty BIK i KRD, jeśli przyszły klient posiada długi albo nie spłacał poprzednich kredytów w wyznaczonym czasie, raczej ma małe szanse na kredyt konsolidacyjny. Ten udzielany jest w przypadku problemów finansowych, ale nie wtedy, gdy kredytobiorca wpadł już w tzw. pętlę zadłużenia i całkowicie stracił płynność finansową.

Połączenie kredytów to dobra opcja dla tych, którzy posiadają więcej niż jedno zobowiązanie kredytowe i nie radzą sobie ze spłatą rat. Regulowanie płatności w różnych terminach i na różnych warunkach może być rzeczywiście problematyczne. Na takie rozwiązanie decydują się też osoby, które kredyty zaciągnęły już jakiś czas temu i to na znacznie gorszych warunkach niż te, jakie proponowane są obecne. Dzięki konsolidacji mogę wręcz generować korzyści finansowe.

Jak brać kredyty konsolidacyjne przez internet?

Aby wziąć szybki kredyt konsolidacyjny przez internet, wystarczy wypełnić wniosek online. W nim należy wskazać zobowiązania, jakie mają ulec połączeniu. Podać należy także dane z dowodu osobistego, bo na tej podstawie banki mogą wygenerować raport BIK czy KRD.

Procedury przez internet pozwalają znacznie skracać czas weryfikacji potencjalnych klientów. Najczęściej decyzja o przyznaniu kredytu konsolidacyjnego zapada w ciągu kilku dni.

Jak wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny?

Pamiętajmy, że każdy bank realizuje własną politykę kredytową, a każdy kredyt konsolidacyjny wykazuje inne warunki współpracy. W związku z tym warto porównać najpierw na Totalmoney.pl kilka konkurencyjnych względem siebie propozycji, by móc dopasować tę najlepszą, idealnie dopasowaną do indywidualnych potrzeb i możliwości spłaty. W tym celu świetnie sprawdza się ranking kredytowy. Takie zestawienie uwzględnia priorytetowe parametry, jakie mają znaczenie dla oszacowania atrakcyjności i opłacalności kredytów konsolidacyjnych. Całkowite koszty tego rodzaju zobowiązania pozwoli zaś przybliżyć kalkulator kredytowy. To narzędzie również bez problemu można znaleźć w sieci.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%