Zamknij
REKLAMA

Szukasz porad przy wyborze sprzętu RTV i AGD? Znajdziesz je na Homelook.pl

00:00, 20.10.2020 | materiały partnera

Znana marka czy niszowy produkt?

Zwykle logo znanej marki wzbudza zaufanie klientów – liczą oni na znacznie lepszą jakość, oferty dłuższej gwarancji czy łatwiejsze postępowanie w przypadku awarii sprzętu. Jednak często popularne logo oznacza też wyższą cenę. Okazuje się, że często w sklepie możesz znaleźć urządzenie o podobnych parametrach w znacznie niższej cenie – zwykle jest to produkt spod ręki mniej znanego producenta. To, że jakaś firma nie jest tak popularna jak giganty elektroniczne nie oznacza, że jej produkty nie mogą reprezentować bardzo dobrej jakości. Warto przed zakupem takiego urządzenia zapoznać się z opiniami na jego temat w internecie.

Dobrym źródłem takich porad mogą być też artykułu na portalu homelook.pl – autorzy opisują tam najważniejsze cechy, jakie powinien posiadać dobry sprzęt i na co warto zwrócić uwagę przy zakupie. Co więcej, znajdziesz tam te z ranking najpopularniejszych wśród kupujących produktów.

Skomplikowane oznaczenia – warto je rozszyfrować

Producenci sprzętów RTV i AGD posługują się często oznaczeniami, które pomagają w identyfikacji właściwości produktów. Warto wiedzieć, co oznaczają klasy energetyczne, zaawansowane systemy wykorzystywane w lodówkach, jak komory zerowe czy komory świeżości, klasy suszenia czy skuteczności odkurzania i tak dalej. Wiele z nich w rzeczywistości określa dość proste do zrozumienia parametry – warto zapoznać się z nimi, by wiedzieć, jakiego rodzaju systemy będą ci potrzebne, a z których możesz zrezygnować. Dzięki temu nie tylko lepiej dostosujesz urządzenie do swoich potrzeb ale też zaoszczędzisz na kupnie sprzętu z niepotrzebnymi funkcjami. Będziesz mógł też mieć wpływ na koszty wtórne – na przykład pobór prądu czy wody, co też będzie miało znaczący wpływ na przyszły budżet domowy.

Sklep stacjonarny czy zakupy w internecie?

Jeśli zależy ci na dokładnym obejrzeniu sprzętu ze wszystkimi szczegółami, pierwsze kroki powinieneś skierować do sklepu ze sprzętem RTV i AGD. Nie licz jednak, że od razu uda ci się wybrać wszystko, czego potrzebujesz. Warto czasem zapisać sobie nazwy najlepszych produktów i sprawdzić, jak opisują pracę z nimi klienci w internecie. Warto też poszukać, czy sklepy internetowe nie oferują tego samego modelu w niższej cenie – to częsta sytuacja, a w sklepach, gdzie możesz wybrać opcję dostawy kurierskiej pod same drzwi, jest to nie tylko tańsze, ale i wygodniejsze rozwiązanie. Koniecznie sprawdź wówczas, jakie dokładnie są warianty gwarancji czy opcje serwisowania – ułatwi to postępowanie w przypadku wystąpienia awarii sprzętu.

Polska marka i polskie produkty

Wielu osobom zależy na wspieraniu podczas zakupów polskich przedsiębiorców. Cze?sto w sklepach stacjonarnych czy internetowych modele wypuszczane na rynek przez polskie marki posiadają specjalne oznaczenie. Polskie produkty to nie tylko wspieranie krajowej gospodarki, ale też często duża dostępność części zamiennych czy łatwe serwisowanie. Warto rozważyć taką opcję, gdyż może okazać się, że modele oferowane przez młodą polską firmę jakością dorównują sprzętom spod znaku światowych gigantów w znacznie korzystniejszej cenie. Co więcej, polscy producenci odpowiadają rozwiązaniami na problemy Polaków, dostosowując wygląd i parametry urządzenia do funkcjonowania polskich domów.

Porady przy wyborze sprzętu RTV i AGD w internecie

Jeśli czujesz, że wciąż masz zbyt mało informacji na temat poszukiwanego sprzętu, możesz sprawdzić porady dotyczące konkretnego AGD czy elektroniki w internecie. Warto wówczas korzystać ze sprawdzonych portali, które oferują szeroką wiedzę i których autorzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem. Dzięki nim łatwo znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące cię pytania i znajdziesz sprzęt, który będzie służyć ci przez lata.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA