Zamknij
REKLAMA

Spełnij obywatelski obowiązek i pomóż przy okazji innym

15:00, 13.05.2021 | materiały patnera

Niektórzy mawiają, że w życiu pewna jest tylko śmierć i podatki. W związku z tym zapomnijmy, że uda się nam w jakiś magiczny sposób uniknąć corocznego rozliczenia. Jednak dziś nie musimy już wypełniać stosownego formularza odręcznie. Zamiast tego możemy skorzystać z wygodnego w obsłudze programu w celu wypełnienia naszego obowiązku.

Rozwój technologiczny sprawił, że dziś wiele czynności przestało nam nastręczać problemów. Dawniej rozliczenie podatku wiązało się z koniecznością złożenia dokumentu we właściwym urzędzie skarbowym lub też wysłanie go pocztą, co często wiązało się ze staniem w kolejce. Dziś wystarczy na dobrą sprawę wpisanie w odpowiednie rubryki kilku danych, zweryfikowanie ich i przesłanie dokumentu drogą internetową.

Proste rozwiązania są najlepsze

Każdego roku mniej więcej o tej samej porze zabieramy się za wypełnianie formularza PIT 37. Program pomoże nam się z tym uporać o wiele szybciej i w wielu sytuacjach pozwoli nam się ustrzec od błędów. Szybko dostrzeżemy, że przykry obowiązek może dla nas stać się prostą do wypełnienia formalnością. Dziś bez trudu znajdziemy w sieci darmowy program do PIT.

To, co jeszcze do niedawna było dla nas koszmarem, dziś może tak naprawdę sprowadzać się do paru kliknięć. Program do rozliczania podatku PIT sam wskaże nam, które pola musimy uzupełnić przed wysłaniem deklaracji. Ostrzeże nasz również w przypadku, gdy któreś z wprowadzonych przez nas danych ewidentnie się nie zgadzają.

Nawet darmowy program do PIT 37, jest w stanie uporać się z czymś, co być może do tej pory zlecaliśmy specjalistom w biurze rachunkowym. Oznacza to dla nas dodatkowe korzyści w postaci oszczędzonych pieniędzy. Nie bójmy się nowości takich jak program do rozliczenia PIT 37, które powstały po to, by ułatwiać nam życie.

Pomoc, która nic nie kosztuje i wiele daje

Często zapominamy o tym, jak wiele dobrego możemy zrobić bez niemal żadnego wysiłku. Wypełniając coroczną deklarację podatkową od wielu lat, mamy prawo przekazać 1% należnego podatku wskazanej przez nas organizacji pożytku publicznego. Mając taką możliwość, szkoda byłoby z niej nie skorzystać.

Wypełniając PIT program online pozwala nam wybrać dowolną fundację z listy, na którą możemy przelać 1% podatku. Dla przykładu może to być Fundacja Agnieszka, o której więcej dowiemy się stąd: http://fundacjaagnieszka.pl/. Wspomniana instytucja posiada stosowny wpis do KRS. Organizacje pożytku publicznego muszą spełnić ten wymóg prawny.

Fundacje dla dzieci takie jak Agnieszka niosą pomoc tym najbardziej potrzebującym. Miejmy na uwadze przy wypełnianiu formularza PIT to, że możemy wesprzeć ją w działaniu w bajecznie prosty sposób. Niewątpliwie warto przekazać 1 % podatku na chore dzieci i mieć satysfakcję z niesionej w ten sposób pomocy.

Mamy to szczęście, że dziś wypełnienie i wysłanie deklaracji podatkowej przestało być kolejnym problemem na głowie. Z pomocą intuicyjnego w obsłudze programu uporamy się z  tym w mgnieniu oka i jednocześnie pomożemy jednej z fundacji, przekazując jej swój 1% podatku.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%