Zamknij
REKLAMA

Dom nowoczesny czy klasyczny - jaki projekt wybrać?

10:13, 08.09.2021 | materiały partnera

Kiedy zapada decyzja o budowie domu analizujemy wiele możliwości, czy będzie to dom klasyczny, czy nowoczesny, z poddaszem użytkowym czy dom parterowy? Zastanawiamy się nad gotowym projektem domu, biorąc również pod uwagę zamówienie projektu indywidualnego, gdybyśmy nie znaleźli odpowiedniego w gotowych projektach domów.

  1. Projekty domów nowoczesnych
  2. Gotowe projekty domów parterowych oraz wielokondygnacyjnych
  3. Projekt domu - co otrzymujemy wraz z nim?
  4. Extra dodatki do projektów domów gratis
  5. Czym się cechują nowoczesne domy parterowe?

Projekty domów nowoczesnych

Projekty domów nowoczesnych znajdziemy pośród oferty firmy Extradom, zajmującej się doradztwem przy wyborze i zakupie projektu domu. Różnorodne projekty domów wybierzemy z 18 tysięcy projektów, a w tym:

- projekty domów tanich, niedużych i prostych, 

- domy parterowe, piętrowe i z użytkowym poddaszem wielokondygnacyjne,

- domy o stylistyce dworkowej, tradycyjnej oraz nowoczesnej,

- domy wielorodzinne, jednorodzinne, a także z częścią usługowo-biurową,

- domki letniskowe, 

- garaże, budynki gospodarcze, stajnie,

- jak również projekty w odbiciu lustrzanym,

- a do tego kosztorysy i zestawienia potrzebnych materiałów.

W ostatnich latach coraz częściej wybierane są projekty domów nowoczesnych z ciekawymi rozwiązaniami. Najczęściej kupowane są projekty domów parterowych jednorodzinnych, z dachem dwuspadowym lub płaskim. W przypadku takich domów bardzo ważną kwestię stanowi postawienie domu, który będzie domem oszczędnym, czyli będzie można ograniczyć zużycie energii elektrycznej oraz cieplnej. Takie domy cieszą się największym powodzeniem. Polacy potrafią liczyć, zdają sobie sprawę, że w perspektywie lat takie oszczędności idą w bardzo duże kwoty.

Gotowe projekty domów parterowych oraz wielokondygnacyjnych

Mając tak duży wybór projektów gotowych wystarczy poświęcić trochę czasu na ich przejrzenie oraz wybór odpowiedniego, spełniającego nasze wymagania. Po co mamy przepłacać zamawiając projekt indywidualny? Wybierając projekt domu zwracajmy uwagę nie tylko na wartości wizualne lub praktyczne, w pierwszej kolejności zapoznajmy się z kształtem i wielkością działki, jaką posiadamy. Skorzystajmy także z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zapewne wiemy już jaka ma być powierzchnia zabudowy, i mniej więcej układ pomieszczeń. Czy dom ma posiadać wiatę garażową czy garaż wolnostojący, oraz czy bierzemy pod uwagę wybudowanie na działce lokalu użytkowego?

Projekt domu - co otrzymujemy wraz z nim?

Każdy dostępny projekt jest zgodny z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego. Do każdego zamówionego projektu, Extradom gratis dorzuca extra dodatki, które się nam przydadzą na każdym etapie budowy. I co najważniejsze - na etapie zakupu projektu lub działki specjaliści zatrudnieni w Extradom służą pomocą, stworzą na przykład zestawienie polecanych przez nich projektów. Wspomogą także przy wprowadzaniu zmian do projektu, doradzą co jeszcze można by zmienić w naszym konkretnym przypadku.

Extra dodatki do projektów domów gratis

Oprócz zamówionej dokumentacji projektowej w paczce znajdziemy prezent - pakiet przydatnych dodatków, a w nim:

- projekty architektury ogrodowej,

- tablica informacyjna (obowiązkowa na budowie),

- dziennik budowy (obowiązkowy na budowie),

- przydatny poradnik "Jak urządzić ogród",

- oraz materiały promocyjne.

Czym się cechują nowoczesne domy parterowe?

Przede wszystkim w domach parterowych nie ma schodów, które znacząco wpłyną na jego cenę, zmniejszając koszty. Budowa dwóch kondygnacji wychodzi drożej. Parterowy dom można budować na przykład na planie kwadratu, bądź w kształcie litery L, a jego dach najczęściej jest płaski, przystosowany do montażu paneli fotowoltaicznych, które dodatkowo zmniejszą koszty jego utrzymania.

W razie jakichkolwiek pytań nie bójmy się je zadawać u doradców i specjalistów z Extradom, wszak kto pyta nie błądzi.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%