Zamknij
REKLAMA

Czy wybierasz pręty gwintowane właściwej jakości?

00:00, 12.10.2021 | materiały partnera

Pręt gwintowany, stanowi jeden z podstawowych wyrobów hutniczych, odznaczający się wyjątkową sztywnością i odpornością na działanie czynników mechanicznych.

Czy wybierasz pręty gwintowane właściwej jakości?

Te szczególne elementy o odmiennych klasach wytrzymałości wykorzystywane są w szeregu prac budowlanych, w tym we wznoszeniu mostów bądź innych konstrukcji stalowych. Na co warto zwrócić uwagę dokonując zakupu prętów gwintowanych, aby wybierać wyłącznie egzemplarze właściwej jakości?

Wyznaczniki jakościowych prętów gwintowanych

Jednym z podstawowych czynników decydujących o jakości danych prętów gwintowanych jest materiał, z którego zostały wykonane. W większości przypadków dominować będzie stal o określonej klasie. Innymi parametrami na które warto zwrócić uwagę są średnica, ostrość gwintu, a także poziom trudności w procesie wkręcania nakrętki. Doskonałym przykładem prętów spełniających najwyższe standardy są DIN 975 oraz DIN 976, dostępne w sklepie internetowym ELGO. Warto również zwrócić uwagę na geometrię samego gwintu, który w przypadku wyżej wspomnianych norm przyjmuje m.in. kształt metryczny, trapezowy oraz calowy. Oprócz stali nierdzewnej A2 oraz stali węglowej, w produkcji gwintów wykorzystywane są również takie materiały jak mosiądz, poliamid, stal kwasoodporna A4 oraz A4-80. Decydując się na pręty właściwej jakości warto zwrócić również uwagę na fakt, czy materiały podatne na korozję użyte w produkcji zostały pokryte ocynkiem galwaniczym bądź ogniowym, skutecznie zabezpieczającym przed nadmierną eksploatacją.

Zastosowanie prętów ELGO

Wszelkie pręty gwintowane dostępne w  ELGO odznaczają się doskonałym stosunkiem ceny do jakości, czego potwierdzeniem jest szereg usatysfakcjonowanych Klientów. Dodatkowo wyżej wspomniany sklep internetowy specjalizuje się w wyrobach przeznaczonych do szczególnego zastosowania w pracy przy zwiększonych temperaturach, w procesie produkcji stosując szczególnie wytrzymałe materiały. Firma ELGO ŚRUBY umożliwia również swobodną modyfikację prętów poprzez ich skracanie, podtaczanie bądź frezowanie, dopasowując do indywidualnych preferencji.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%