Zamknij
REKLAMA

Nie stać Cię na prawnika? Skorzystaj z tej pomocy

00:01, 24.11.2021 | .

W 2020 i 2021 roku miesięcznie około setka włocławian korzystała z bezpłatnych porad prawnych udzielanych przez adwokatów i radców prawnych. Jeśli nie stać cię na płatną poradę prawną, z tego tekstu dowiesz się jak skorzystać z pomocy zapewnianej przez miasto. 

Z nieodpłatnej pomocy prawnej od stycznia 2016 roku korzystać  może każdy mieszkaniec Włocławka, którego nie stać na prawną poradę płatną i który złoży na to odpowiednie oświadczenie.

W jaki sposób jest to weryfikowane? Poprzez podpisanie odpowiedniego oświadczenia o niemożności poniesienia kosztów udzielanej porady.

Co możemy uzyskać korzystając z tej formy pomocy prawnika? Informację o obowiązującym stanie prawnym naszej sprawy, czy o przysługujących nam prawach i obowiązkach, w tym w związku z toczącym się ewentualnym postępowaniem przygotowawczym, administracyjnym, sądowym lub sądowo-administracyjnym.

Prawnik może wskazać sposób rozwiązania naszego problemu prawnego, przygotować nam projekt pisma sądowego np. o zwolnienie z kosztów procesowych czy też ustanowienie pełnomocnika z urzędu.

Nieodpłatna pomoc prawna nie obejmuje spraw związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, z wyjątkiem przygotowania do rozpoczęcia tej działalności.

We Włocławku są aż cztery punkty nieodpłatnej pomocy prawnej. W większości obecnie pomoc jest udzielana telefonicznie lub poprzez internet. Szczegóły w poniższej tabeli: 

Aby skorzystać z bezpłatnej porady prawnej należy zadzwonić do urzędu miasta pod numer tel.  54 414-49-20 czynny codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 11.00. Druga forma to wysłanie emaila na adres: [email protected].

Jeśli wybierzemy zapisy przez telefon, pracownik urzędu zapisze nasz numer telefonu wyznaczając godzinę, o której prawnik oddzwoni w celu udzielenia porady, bądź poinformuje nas, do którego punktu mamy się udać na wyznaczoną godzinę.

Wniosek o udzielenie bezpłatnej pomocy prawnej oraz odpowiednie formularze można pobrać ze stronu Urzędu Miasta Włocławek. Oświadczenie należy wysłać na adres poczty elektronicznej: [email protected]

(mat. we współpr. z UM Włocławek)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%