Zamknij
REKLAMA

20-lecie ostródzkich Amazonek. "Nie ma bardziej prawdziwego głosu..."

10:55, 03.12.2021 | .
Mat. NU-MED Elbląg

W Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie odbył się jubileusz 20-lecia działalności Ostródzkiego Towarzystwa "Amazonki". Wśród zgromadzonych obecni byli lekarze i specjaliści z Elbląga, m.in. Anna Tybińkowska, dyrektor zarządzająca NU-MED w Elblągu.

Tybińkowska: "Najistotniejsze jest wsparcie drugiego człowieka"

- Czuję się zaszczycona, biorąc udział w tej uroczystości. Dziękuję bardzo za zaproszenie pani prezes i oczywiście gratuluję kolejnych lat fantastycznej współpracy oraz przyjaźni z NU-MED Grupa S.A. Jesteśmy ośrodkiem onkologicznym, który wspiera wszelkie inicjatywy, które uzupełniają nasze funkcjonowanie - mówiła Anna Tybińkowska. - Chciałabym podkreślić, że najistotniejsze w całym procesie leczenia, diagnostyki, terapii jest wsparcie drugiego człowieka, i panie jak najbardziej są słyszalne. Nie ma bardziej prawdziwego głosu niż głos kobiety, która ma te doświadczenia za sobą.

Z okazji rocznicy, dyrektor Anna Tybińkowska w imieniu Nu- Med Grupa S.A. obdarowała Ostródzkie Towarzystwo „Amazonki” zaproszeniem na sesje psychoonkologiczne.

Uczestnicy spotkania mogli wysłuchać wykładu ordynator Oddziału Radioterapii NU – MED w Elbląg dr n. med. Barbary Szostakiewicz o nowościach w diagnostyce i leczeniu raka piersi.

- 20 lat to dla mnie również osobiście ważna data. 20 lat temu usłyszałam swoją diagnozę choroby nowotworowej. Dzisiaj bardzo się cieszę, że nasze zaproszenie przyjęło tak szacowne grono. To, co dla nas ważne jako Amazonek to rozpowszechnianie informacji, że z rakiem się nie walczy, że raka się leczy. Dlatego dziękujemy Pani dr n.med. Barbarze Szostakiewicz, za ten wykład i Nu- Med Grupa S.A. za prezent w postaci sesji z psychoonkologiem. Takiego wsparcia nam potrzeba - mówiła podczas uroczystości Ewa Wawrzonkowska, prezes Ostródzkiego Towarzystwa "Amazonki".

Lekarze oraz specjaliści z ośrodka onkologicznego Centrum Radioterapii i Usprawniania NU-MED w Elblągu od lat wspierają ostródzkie "Amazonki". Oprócz profesjonalnego wsparcia diagnostycznego i leczniczego elbląski ośrodek, pomaga pacjentom w trakcie aktywnego leczenia w kontakcie z osobami po chorobie nowotworowej, w myśl zasady, że dzielenie się swoimi doświadczeniami, rozmowa czy dobre słowo są nie do przecenienia i mają wymierny wpływ na efekty leczenia.

W planach są kolejne wspólne akcje profilaktyczne i działania na rzecz świadomości raka piersi. Współpraca jest bowiem gwarantem efektywniejszej i skuteczniejszej pomocy pacjentom.

Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u Polek. Jak wynika z danych Centrum Onkologii, liczba zachorowań na raka piersi przekroczyła w 2020 roku 24 tys. przypadków.

Ostródzkie Towarzystwo "Amazonki" rozpoczęło swoją działalność 20 lat temu. Obecnie skupia ponad 30 aktywnych członkiń, a przez 20 lat aktywności pomogło setkom kobiet i ich rodzinom.

(mat. NU-MED Elbląg)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%