Zamknij
REKLAMA

Dlaczego warto stosować ekologiczne nawozy do warzyw

00:00, 24.01.2022 | materiał partnera

Dzięki odpowiedniemu nawożeniu warzyw dostarczamy im niezbędnych składników odżywczych. Do nawożenia zwykle wykorzystuje się nawozy organiczne oraz mineralne. Te pierwsze, są produktami pochodzenia naturalnego, drugie to nawozy sztuczne. Dzięki naturalnemu nawożeniu roślin możemy odpowiednio wzmacniać rośliny, zapewniając im jednocześnie obfite owocowanie. Naturalny nawóz stanowi zabezpieczenie przed szkodnikami, chorobami oraz mrozem, które mogą niszczyć nasze warzywa.

Naturalne/ekologiczne nawozy do owoców i warzyw

W przypadku produktów z oferty Target mamy do czynienia z produktami dobrze nadającymi się do ekologicznej uprawy warzyw. Próchnica w glebie jest niezwykle istotnym składnikiem, który przyczynia się do użyźnienia gleby, poprawiając poziom ukorzenienia oraz dbając o odpowiedni poziom nawodnienia, zatrzymując odpowiedni poziom wody w glebie. Nawozy ekologiczne Target składają się z naturalnej masy roślinnej, a zawarte w nich substancje odżywce zamieniają glebę w próchnicę. Dzięki takim rozwiązaniom zatrzymujemy odpowiednie składniki pokarmowe w ziemi, co sprawia, że nie będą one wypłukiwane przez m.in. deszcze.

Nadmiar nawozów nie wypłynie też do jezior czy rzek, znajdujących się w pobliżu, co mogłoby negatywnie wpłynąć na środowisko. Nawozy ekologiczne to dobre rozwiązanie dla twojego ogrodu. Stosując nawozy organiczne, nie doprowadzamy do przenawożenia gleby, dzięki czemu warzywa, które później zjadamy, nie będą zawierały żadnych dodatkowych substancji czy związków, co np. ma miejsce w przypadku nawożenia gleby azotem.  Nawozy ekologiczne, przydadzą się, jeżeli zależy nam na zmianie struktury gleby, chcemy, aby stała się ona luźniejsza, a piaszczysta i sucha ziemia lepiej przechowywała wodę. Dzięki odpowiedniemu nawożeniu ziemi rozwijające się w niej życie biologiczne ma szansę przetrwać i zapewnić odpowiedni stopień użyźnienia.

Żyjące w glebie dżdżownice w naturalny sposób wspierają ją, co przyczynia się m.in. do procesu zdrowego wzrostu warzyw oraz owoców. Naturalne nawozy takie jak koński czy bydlęcy czasami ciężko jest przetransportować z miejsca na miejsce, używając do tego samochodu. Nawozy ekologiczne Target są szczelnie zapakowane w osobne worki, o odpowiedniej wytrzymałości. Nawóz posiada neutralny zapach, dzięki czemu możemy go bez problemu rozprowadzać, jest to rozwiązanie bardziej komfortowe od naturalnego kompostu. Ekologiczne nawozy, granulowane lub w płynie, łatwo jest przechowywać, zawierają one odpowiednią ilość próchnicy, dzięki której nasze warzywa są w odpowiedni sposób odżywione. Nawozy powstają na bazie niezbędnych dla gleby składników naturalnych. 

W jaki sposób stosować ekologiczne nawozy do owoców i warzyw?

Niezależnie od stosowanej ilości nawozu, w przypadku produktów Target, likwidujemy ryzyko przenawożenia, które może negatywnie wpływać na nasze rośliny. Nawozy ekologiczne znajdują zastosowanie w trakcie całego okresu wegetacyjnego warzyw i można je stosować od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni. Aby w odpowiedni sposób rozprowadzić nawóz ekologiczny, musimy rozsiać równomierną dawkę produktu na terenie całego ogródka. Nie należy jednak przekraczać rozpisanych na opakowaniu dawek. Po równomiernym rozprowadzeniu nawozu ziemię należy obficie podlać. Substancje zawarte w nawozie uaktywnią się po dostarczeniu odpowiedniej ilości wody. Bez względu na rodzaj produktu, zawsze stosuj się do instrukcji zawartej z tyłu opakowania nawozu ekologicznego Target. 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%