Zamknij
REKLAMA

Przyjedzie tam Radiowa Jedynka. Na mieszkańców czekać będzie ...

07:58, 21.09.2019 | D.W.
Skomentuj
REKLAMA

W najbliższą sobotę w ramach kultowej już audycji "Jedyne takie miejsce" dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia odwiedzą Brześć Kujawski. Na skwerze miejskim na uczestników czekać będą przygotowane atrakcje.

Dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia co tydzień odwiedzają miejsca nie do końca odkryte lub zapomniane. Emitowane audycje ukazują piękno Polski, a prowadzący za każdym razem udowadniają, jak inspirujący i fascynujący jest nasz kraj i jak bogatą mamy historię. W programie nie brakuje wędrówek szlakami turystycznymi, rozmów z ludźmi, którzy dzielą się ze słuchaczami swoimi pasjami i miłością do miejsc, w których żyją. 

Radio zawita tym razem do Brześcia Kujawskiego, miasta królewskiego i ważnego grodu obronnego, dawnej siedziby książąt kujawskich i miasta rządowego Królestwa Kongresowego.

- W najbliższej audycji Marta Januszewska i Roman Czejarek wraz z historykiem Małgorzatą Drożdrzewską porozmawiają o zabytkach miasta. Z kolei o bieżących wydarzeniach kulturalnych i sportowych opowiedzą Agata Kubajka, dyrektor Brzeskiego Centrum Kultury i Justyna Gruszecka z Gminnego Klubu Sportowego „Łokietek”. Ponadto ks. prałat Ireneusz Juszczyński przybliży historię wybudowanego w 1332 roku kościoła pod wezwaniem Świętego Stanisława Biskupa Męczennika - informuje Kaja Zemła, starszy specjalista ds. public relations Polskiego Radia.

Z Brześcia posłuchać będzie też można między innymi Janusza Borkowskiego, który zaprosi do odwiedzenia Kujawskiego Muzeum Oręża, Nauki i Techniki. W plenerowym studiu radiowej Jedynki pojawią się także włodarze miasta, członkowie Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Brestivia” oraz folklorystycznych zespołów „Dzieci Kujaw” i „Spod Strzechy”. Będzie też coś dla miłośników kulinariów, a smaki lokalnej kuchni zaprezentują przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich „Szpilki na roli”. 

Na mieszkańców Brześcia Kujawskiego czeka tego dnia mnóstwo atrakcji. W sobotę będą mogli zobaczyć jak wygląda radio "od kuchni", a nawet wcielić się w rolę reportera radiowego.

- Dziennikarze zaprezentują proces nagrywania, rejestracji dźwięku i montażu cyfrowego na sprzęcie, z którego jako radiowcy korzystają każdego dnia. Nagrane przez siebie na dyktafon, a później zmontowane w specjalnym programie komputerowym pozdrowienia będzie można otrzymać w formie pliku mp3 - dodaje Kaja Zemła.

Audycja z Brześcia Kujawskiego rozpocznie się na skwerze miejskim w Brześciu Kujawskim w sobotę (21 września) o godz. 9.

(D.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

ROZWÓJ POLSKI !!!ROZWÓJ POLSKI !!!

12 3

Brześć się rozwija lepiej jak Włocławek, Baltic Pipe tuż tuża w Gustorzynie rozbudowa tłoczni trwa , wszędzie gdzie w gminach gdzie będzie szedł gaz ze Świnoujścia na południe Europy i Ukraine będą potężne wpływy do budżetów gmin , BRAWO PIS na pohybel ruskim trollom POLSKA W POTĘDZE ! 09:01, 21.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tadek burakTadek burak

8 1

Do moigo Brzyścia przyjadzie telewizja ? Łola Boga ! 09:22, 21.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

????

7 1

Duda podpisał obniżenie podatku dla 25 milionów Rodaków w tym też dla zwolenników opozycji i to jest te pisowskie dzielenie Polaków ? !!! to trochę więcej głosów jak artyści i inne policzone głosy zwłaszcza 18% według niektórych :) pozdrawiam WSZYSTKICH POLAKÓW 13 X 2019r idziemy na wybory Kochani !
10:31, 21.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA