Zamknij
REKLAMA

Kolejny raz przypominają o pieniądzach do rozdania. Wkrótce mija termin!

10:35, 13.01.2021 | D.W./Urząd Marszałkowski
Skomentuj Już tylko do piątku (15 stycznia) trwać będzie kolejny nabór wniosków o wsparcie w budowie m.in. nowych placów zabaw, alejek spacerowych, siłowni zewnętrznych, zagospodarowanie parków, a dotacja może wynieść nawet pół miliona złotych. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Już tylko do 15 stycznia trwać będzie nabór wniosków o wsparcie dla wsi i miasteczek województwa kujawsko-pomorskiego. Wsparcie przeznaczyć można m.in. na nowe przestrzenie do wypoczynku.

Kujawsko-pomorska wieś zmienia się, a małe miejscowości często nie przypominają już tych sprzed 20 lat. To dzięki rozwojowi infrastruktury oraz tworzeniu miejsc sprzyjających społecznej integracji i rekreacji.

Wpływ na to mają lokalne samorządy, które coraz częściej dbają o rozwój swoich małych ojczyzn, wykorzystując w tym celu m.in. środki samorządu województwa z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW).

- Środki Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich to komplementarne wsparcie wobec funduszy, którymi dysponujemy w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego. Projekty, które beneficjenci realizują w oparciu o wsparcie, odmieniają oblicze naszych miasteczek i wsi. Są szansą szczególnie dla tych miejscowości, które nie posiadają jeszcze żadnej infrastruktury rekreacyjnej lub sportowej

- mówi Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Już tylko do piątku (15 stycznia) trwać będzie kolejny nabór wniosków o wsparcie w budowie m.in. nowych placów zabaw, alejek spacerowych, siłowni zewnętrznych, zagospodarowanie parków, a dotacja może wynieść nawet pół miliona złotych.

O wsparcie mogą ubiegać się samorządy gmin wiejskich, a także gmin miejsko-wiejskich i miejskich liczących poniżej pięć tysięcy mieszkańców.

Pomoc można wykorzystać m.in. na budowę altan wypoczynkowych i małej architektury służącej rekreacji na świeżym powietrzu, tworzenie siłowni zewnętrznych, miejsc do gry w piłkę, minigolfa i ogólnodostępnych placów zabaw. Wsparcie umożliwi również zagospodarowanie terenów zielonych, rewitalizację parków oraz tworzenie ścieżek dydaktycznych.

Tym razem w puli PROW jest 10,5 miliona złotych, a pomoc przyznawana będzie w wysokości do 63,63 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.

(D.W./Urząd Marszałkowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA