Zamknij
REKLAMA

Co ma wspólnego KFC ze świętami w Japonii? Odpowiedź poznasz...

10:23, 30.11.2020 | M.O.
Skomentuj
REKLAMA

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego w krótkich filmach będzie przekazywał informacje dotyczące obchodów Świąt Bożego Narodzenia w różnych krajach i na różnych kontynentach. Emisja filmów potrwa do Wigilii. Gdzie można je oglądać? 

To będą nietypowe spotkania online. Włocławski teatr będzie prezentował w postaci filmów  Skrzaty 

Tak instytucja chce edukować włocławian na temat świąt Bożego Narodzenia na całym świecie. 

- Nie zabraknie także ciekawostek z historii Świąt i cudownych bajkowych opowieści, które przekaże pewien dystyngowany starszy pan. Dziadek, mówiąc krótko - zapowiada akcję Piotr Gutowski Kierownik Działu Organizacji Imprez i Edukacji Teatralnej. 

Widzowie będą mogli się dowiedzieć m.in. co to były Saturnalia w Rzymie, dlaczego w adwencie zapala się po kolei cztery świece o różnej długości, dlaczego Grecy utrzymują w czasie świątecznym ogień w kominkach i piecach przez 12 dni, a także co ma wspólnego KFC ze świętami w Japonii.

- Widzowie poznają również fińską legendę o Świętym Mikołaju, historię o tym jak Anioł wybierał zwierzęta do szopki, o tym jak narodził się zwyczaj posiadania choinki na Święta Bożego Narodzenia i co obliczyli amerykańscy naukowcy. Na zakończenie adwentowych opowieści z nad świątecznego stołu popłyną opowieści o Marii, Świętym Janie Chrzcicielu i Narodzinach Pańskich - tłumaczy Piotr Gutowski, który będzie odtwórcą jednej z ról. 

Kogo poza nim obejrzymy w filmach? 

Będą to Henryk Michalak, Katarzyna Misiak, Katarzyna Michalska. Ta ostatnia odpowiedzialna jest również za scenariusz do wszystkich produkcji. Scenografię i kostiumy przygotowali Dorota Główczyńska i Dariusz Piotrowski. 

Filmy z prezentacjami Teatralnego Kalendarza Adwentowego dostępne będą codziennie począwszy od 1 grudnia (wtorek) aż do Wigilii (24 grudnia) na teatralnym profilu na portalu społecznościowym Facebook i na kanale na platformie YouTube.

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA