Zamknij
REKLAMA

poniedziałek, 11.02, godz. 18:00

Multikino

Bilety: wstęp wolny

Ostatnie, w ramach 3. Edycji Akademii Dokumentalnej we Włocławku, spotkanie z filmem dokumentalnym poświęcone będzie Stanisławowi Grzesiukowi.

Stanisław Grzesiuk mówił, że nie jest pisarzem, a napisał trzy książki, które przeczytało kilka milionów Polaków. Mówił, że nie jest muzykiem, a nagrał dziesiątki piosenek, w których ocalił od zapomnienia przedwojenną Warszawę. Był legendarnym bardem stolicy, którego charakterystyczny głos, którym wyśpiewywał szemrane ballady warszawskich przedmieść, zna kilka pokoleń Polaków. Za życia był kochającym swoje miasto dzieckiem Warszawy, po śmierci został jej symbolem.

Film „Grzesiuk. Ferajna wciąż gra” opowiada o fenomenie warszawskiego barda. Twórcom udało się dotrzeć do osób, które go znały oraz tych, dla których stanowi on wieczną inspirację, nie tylko w zakresie artystycznej działalności. Film jest ciepłą, pełną humoru, choć niepozbawioną gorzkich momentów opowieścią o ludziach, którzy „żyją Grzesiukiem”, a dzięki nim Grzesiuk wciąż żyje wśród nas.
 


piątek22 lutego

sobota23 lutego

niedziela24 lutego

poniedziałek25 lutego

wtorek26 lutego

środa27 lutego

czwartek28 lutego

piątek1 marca

sobota2 marca

niedziela3 marca

poniedziałek4 marca

wtorek5 marca

piątek8 marca

sobota9 marca

niedziela10 marca

piątek15 marca

sobota16 marca

wtorek19 marca

sobota23 marca

niedziela24 marca

sobota30 marca
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone