Zamknij

poniedziałek, 11.02, godz. 18:00

Multikino

Bilety: wstęp wolny

Ostatnie, w ramach 3. Edycji Akademii Dokumentalnej we Włocławku, spotkanie z filmem dokumentalnym poświęcone będzie Stanisławowi Grzesiukowi.

Stanisław Grzesiuk mówił, że nie jest pisarzem, a napisał trzy książki, które przeczytało kilka milionów Polaków. Mówił, że nie jest muzykiem, a nagrał dziesiątki piosenek, w których ocalił od zapomnienia przedwojenną Warszawę. Był legendarnym bardem stolicy, którego charakterystyczny głos, którym wyśpiewywał szemrane ballady warszawskich przedmieść, zna kilka pokoleń Polaków. Za życia był kochającym swoje miasto dzieckiem Warszawy, po śmierci został jej symbolem.

Film „Grzesiuk. Ferajna wciąż gra” opowiada o fenomenie warszawskiego barda. Twórcom udało się dotrzeć do osób, które go znały oraz tych, dla których stanowi on wieczną inspirację, nie tylko w zakresie artystycznej działalności. Film jest ciepłą, pełną humoru, choć niepozbawioną gorzkich momentów opowieścią o ludziach, którzy „żyją Grzesiukiem”, a dzięki nim Grzesiuk wciąż żyje wśród nas.
 


niedziela21 kwietnia

poniedziałek22 kwietnia

środa24 kwietnia

czwartek25 kwietnia

piątek26 kwietnia

sobota27 kwietnia

niedziela28 kwietnia

poniedziałek29 kwietnia

środa1 maja

środa8 maja

czwartek9 maja

piątek10 maja

sobota11 maja
sob 11 maj
15:00

środa15 maja

piątek17 maja

niedziela19 maja

czwartek23 maja

piątek24 maja

niedziela26 maja

sobota15 czerwca
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone